Strona główna Uroda Przewodnik urody Opalanie się Artykuły

Czerniak. Jak nie dać się cichemu zabójcy?

© JPC-PROD - Fotolia.comOd kilku lat obserwowany jest stały i dynamiczny wzrost zachorowań na czerniaka. W Polsce, co 10 lat podwaja się liczba chorych. Tak jak w przypadku innych nowotworów najważniejsza jest profilaktyka - 90% wcześnie wykrytych zmian można całkowicie wyleczyć. Odpowiednie samobadanie pozawala na uniknięcie zachorowania lub wczesne wykrycie nowotworu.

więcej »

Czerniak skóry – śmiertelnie niebezpieczny, często lekceważony

© Africa Studio - Fotolia.comCzerniak to najbardziej agresywny i coraz częściej spotykany nowotwór skóry. Rozwija się w melanocytach, komórkach wytwarzających melaninę – barwnik odpowiadający głównie za kolor skóry. Produkcja melaniny, która sprawia, że skóra ciemnieje pod wpływem słońca, to mechanizm obronny przeciw działaniu promieni ultrafioletowych. Melanocyty występują także na błonach śluzowych oraz w gałce ocznej, dlatego nowotwór może pojawić się też np. w przełyku lub uchu wewnętrznym.

więcej »

Gdy rak zanika samoistnie. Jak to się dzieje, że nie zawsze potrzebne jest leczenie?

©  Dr_Kateryna - Fotolia.comW przypadku niektórych nowotworów nawet nie jest potrzebna terapia, a choroba ustępuje. Zrozumienie tego mechanizmu może pomóc w opracowania nowych metod leczenia raka.

więcej »

Czerniak. Umiera co trzeci chorujący

© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comCzerniak jest nie tylko jednym z najbardziej agresywnych nowotworów skóry, ale także jednym z najbardziej agresywnych nowotworów w ogóle. Obecnie ponad 3000 Polaków zmaga się z czerniakiem. Z danych pochodzących z Krajowego Rejestru Nowotworów wynika, że w ciągu ostatnich 20 lat w Polsce zapadalność na czerniaka drastycznie zwiększyła się, podczas gdy jeszcze w połowie lat 90. diagnozę postawiono około 1400 pacjentom.

więcej »

3 złe nawyki z młodości – jak naprawić ich skutki

fot. collage Senior.plTo jaki styl życia prowadziłeś/aś w młodości, ma wpływ na proces starzenia się. Zobacz, co mogło zaszkodzić dobrej starości oraz jak naprawić ewentualne szkody.

więcej »

Jak mądrze chronić wzrok przed słońcem?

© Kristin Gründler - Fotolia.comZ niecierpliwością wyczekujemy wiosny i lata, a przede wszystkim związanych z nimi wyższych temperatur oraz większej dawki promieni słonecznych, które pobudzają do życia i dodają energii. Trzeba jednak pamiętać, że poza licznymi zaletami, promieniowanie niesie także spore zagrożenia, przede wszystkim dla naszych oczu. Jak mądrze chronić wzrok przed słońcem, a jednocześnie zachować komfort widzenia?

więcej »

Wakacje dla Ciebie i Twoich włosów - kilka rad eksperta

fot. collage Senior.plKiedy wyjeżdżasz na urlop najważniejsze jest, by nic nie zakłócało wakacyjnej beztroski. A jeśli pośród słońca, morskich fal i zabawy z przyjaciółmi zastanawiasz się tylko, czy Twoje włosy wyglądają dobrze i czy nie szkodzi im słońce, to szanse na udany odpoczynek są małe. Dlatego warto posłuchać Oskara Bachonia - hair & make-up designer zna kilka sposobów, jak urządzić włosom udany urlop i zadbać o ich zdrowie latem.

więcej »

Bezpieczne opalanie. By Słońce nie zaszkodziło skórze i oczom

© karenfoleyphoto - Fotolia.comKochasz kąpiele słoneczne? Nic w tym złego. Podczas opalania nasz organizm wytwarza nie tylko cenną witaminę D3, ale także endorfiny, czyli hormony szczęścia. Ze słońca warto zatem korzystać – ale zawsze z głową! Poznaj podstawowe zasady bezpiecznego opalania, aby z wakacyjnego wypoczynku czerpać pełnię przyjemności.

więcej »

Niezwykłe zastosowania marchwi

© bhofack2 - Fotolia.comJej kulinarna popularność od lat nie maleje. Świetnie smakuje, ma ważne właściwości prozdrowotne, przydaje się do wielu potraw i jest łatwo dostępna - chodzi oczywiście o marchew. Warzywo ma wiele różnych zastosowań.

więcej »

Bezpieczne opalanie

© dina777 - Fotolia.comW ostatnich dwóch latach rynek kosmetyków do opalania w Polsce odnotował spadek w odniesieniu do lat ubiegłych. Polacy kupują mniej produktów do opalania i do pielęgnacji skóry po ekspozycji na słońce. Tymczasem rak skóry co roku zbiera swoje żniwo i pozostaje jednym z najniebezpieczniejszych nowotworów złośliwych.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ]


Polecamy Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Kosciol.pl Aktywni 50+ Poradnik-zdrowia.pl Poradnik-zdrowia.pl Hospicja.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku eGospodarka.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X