Strona główna Uroda Przewodnik urody Cera mieszana Artykuły

Co jeść, żeby lepiej spać?

Jedzenie na sen, ©  work2506 - Fotolia.comAby cieszyć się smukłą sylwetką i dobrym nastrojem, potrzebujesz odpowiedniej ilości snu. Jeśli nie masz okazji, aby się wysypiać, grozi ci podwyższony poziom stresu, zyskiwanie na wadze, zaburzenia nastroju, problemy z koncentracją i inne kłopoty... zobacz, co jeś, by poprawić jakość snu.

więcej »

5 łatwych sposobów na odstresowanie się

Metody na stres, fot. collage Senior.plCodzienność dostarcza wielu powodów do stresu i niepokoju, a jeśli te stany są przewlekłe prowadzą do poważnych zaburzeń w pracy organizmu, a także kłopotów emocjonalnych. Dlatego tak ważna jest umiejętność relaksowania się. I nie trzeba wydawać dużych sum na odprężające weekendy w spa, można sobie samodzielnie stworzyć warunki do porządnego wypoczynku i to bez żadnego lub nikłym nakładem finansowym.

więcej »

Te produkty pomogą pokonać stres

fot. collage Senior.plOd dawna wiadomo, że zdrowa dieta sprzyja zarówno lepszemu samopoczuciu fizycznemu, jak i psychicznemu, niektóre produkty mają jednak „specjalne" właściwości - ich spałaszowanie może osłabić stres.

więcej »

Niezwykłe zastosowania pomidorów

fot. collage Senior.plNikogo nie trzeba zachęcać do ich jedzenia, bo świetnie smakują i są w Polsce powszechnie dostępne. Okazuje się jednak, że znajdują zastosowanie nie tylko na stole - pomidory (i ketchup) można wykorzystać także w innych celach. Zerknij na poniższą listę, może cię zaskoczyć sposób wykorzystania tych popularnych warzyw.

więcej »

Naturalne (i naprawdę skuteczne) sposoby na bezsenność

© adrenalinapura - Fotolia.comBezsenność bywa bardzo uciążliwa. Jeśli doskwiera przez dłuższy okres czasu, nie tylko zaburza codzienne funkcjonowanie, ale ma bardzo szkodliwy wpływ na zdrowie. Nie każdy problem ze snem jednak trzeba rozwiązywać poprzez sięgniecie po farmaceutyki, nierzadko wystarczą naturalne sposoby zapewnienia sobie dobrego nocnego odpoczynku.

więcej »

Przeziębienie

© contrastwerkstatt - Fotolia.comJedna z najpopularniejszych dolegliwości, przeziębienie to popularna nazwa stanu zapalnego górnych dróg oddechowych. Dotyka ono błony śluzowej gardła, nosa, krtani i najczęściej jest wywoływane przez różnego rodzaju wirusy. Przeziębienia przynajmniej raz w życiu doświadczył niemal każdy, zaś niektóre osoby chorują nawet kilka razy do roku. Jest ono traktowane jak nieprzyjemna dolegliwość, z którą "trzeba żyć, aż przejdzie". Warto jednak pamiętać, że zaniedbane przeziębienie, może prowadzić do groźniejszych chorób i powikłań zdrowotnych.

więcej »

Proste sposoby na poprawę samopoczucia cz. II

© goodluz - Fotolia.comKażdemu zdarza się odczuwać znużenie i zniechęcenie. Jeśli takie samopoczucie nie ma u podstaw poważniejszych dolegliwości, a po prostu dokucza od czasu do czasu, istnieją proste sposoby na walkę z nim. Poniżej kolejne wskazówki. Uczeni gwarantują, że podniosą chęć do działania.

więcej »

Na stres – głęboki oddech i aromaterapia

© Cyril Comtat - Fotolia.comNa brak sytuacji stresowych nie można „narzekać". Korki, nieuprzejmość ekspedientki osiedlowego warzywniaka, pies sąsiadów załatwiający potrzeby fizjologiczne na naszym trawniku... bywa, że drobne wypadki i wielkie problemy kumulują się doprowadzając do granic wytrzymałości. Uspokojenie staje się trudną do przecenienia umiejętnością - w jej opanowaniu pomogą odpowiednie oddychanie oraz aromaterapia.

więcej »

Medycyna naturalna w odpowiedzi na przewlekłe zmęczenie?

© Natalia Leskina - Fotolia.comJeśli ciągle odczuwa się zmęczenie i nie pozwala ono normalnie funkcjonować, warto zbadać jego przyczyny. Permanentne wyczerpanie nie bierze się znikąd, trzeba więc poszukać jego przyczyn, by wrócić do formy. Pomocna może być m. in. medycyna komplementarna.

więcej »

Dieta i fitness dla osób po pięćdziesiątce

© pressmaster - Fotolia.comNierzadko wydajemy fortunę na najlepsze specyfiki - kremy, balsamy, maseczki, etc., tymczasem najlepsza broń w walce ze starzeniem się jest tuż pod naszym nosem. To, co jemy i jakie ćwiczenia wykonujemy, ma bezpośredni wpływ na proces starzenia się. Wystarczą niezbyt inwazyjne, ale regularne zmiany w stylu życia, a efekt powinien być zachwycający.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ]


Polecamy Umierać po ludzku Aktywni 50+ EWST.pl eGospodarka.pl Hospicja.pl eGospodarka.pl Kobiety.net.pl Aktywni 50+ Oferty pracy