Strona główna Uroda Przewodnik urody Odchudzanie Artykuły

Dieta bogata w błonnik może uchronić przed najpoważniejszymi chorobami

Fot. marilyn barbone - Fotolia.comSposób odżywiania się bogaty w błonnik może pomóc uchronić się przed powszechnymi zagrażającymi życiu chorobami, takimi, jak udar czy nowotwór.

więcej »

Jak schudnąć po 50-tce?

Ćwiczenia, © ratmaner - Fotolia.comWiele kobiet po 50-tym roku życia skarży się na przyrost masy ciała, który nie wiąże się ze zwiększonym spożyciem żywności lub na trudności w odchudzaniu. Pojawiają się problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi, a stosowanie diet nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Głównymi przyczynami kłopotów w walce ze zbędnymi kaloriami po 50-tce są zmiany hormonalne. Co robić, aby w każdym wieku cieszyć się dobrą kondycją i zgrabną figurą?

więcej »

Czego możemy się nauczyć od wegetarian?

© adisa - Fotolia.comW powszechnym rozumieniu wegetarianizm funkcjonuje jako dość restrykcyjna dieta, stąd też zapewne ma równie wielu zwolenników, jak i przeciwników. Dla tych, którzy nie są w stanie wyobrazić sobie choćby jednego obiadu bez mięsa, zapewne trudno będzie przyjąć fakt, że od wegetarian można nauczyć się kilku zasad związanych ze sposobem odżywienia, ze względu na jego prozdrowotne właściwości.

więcej »

Orzechy i nasiona chronią serce

Fot. Profotokris - Fotolia.comWięcej nasion, suszonych owoców i orzechów w diecie to lepsze zdrowie serca i całego układu krążenia.

więcej »

Jedz więcej wiśni. Poprawisz pracę jelit

Fot. Tatiana - Fotolia.comJeśli chcesz poprawić działanie jelit, jak najczęściej jedz wiśnie. Twój układ trawienny będzie znacznie sprawniejszy.

więcej »

Zmień dietę na śródziemnomorską. Dzięki temu możesz dłużej żyć

Fot. beats_ - Fotolia.comNie jest za późno na zmianę stylu życia na zdrowszy - korzyści z takich modyfikacji można zyskać w każdym wieku. Okazuje się, że seniorzy, którzy decydują się na stosowanie diety śródziemnomorskiej, mogą liczyć na dłuższe życie.

więcej »

6 mitów o stylu życia i starzeniu się. Zobacz, co ci nie pomoże

Fot. Rafael - Fotolia.comWiadomo, że styl życia ma duży wpływ na to, jak wyglądamy i się czujemy. Przykładowo, ćwiczenia pomagają zachować zdrowie i młodość, a namierne picie alkoholu przyspiesza strzenie się. To oczywiste, ale jest wiele nieuzasadnionych przekonań dotyczących określonych zachowań czy nawyków i ich oddziaływania na nasz wygląd oraz samopoczucie.

więcej »

Ile soli dziennie można zjeść? Oto bezpieczna dawka dla serca

Fot. sommai - Fotolia.comDawka 2,5 łyżeczek soli dziennie jest bezpieczna dla serca i układu krążenia – twierdzą uczeni z McMaster University w Kanadzie.

więcej »

Co szkodzi Twojej skórze? 21 czynników - niektóre bardzo zaskakujące

© Imaginis - Fotolia.comSkóra to graniczny obszar między nami a otaczającym światem. Nic dziwnego, że to właśnie ona jest wystawiona na wiele szkodliwych czynników. Niestety, sami także przyczyniamy się do jej ciężkiego losu, czasem nawet nie wiedząc jak wiele z codziennych czynności zwyczajnie jej szkodzi. Oto lista 21 czynników szkodliwych dla skóry.

więcej »

5 nawyków przedłuży ci życie

fot. collage Senior.plDzięki pięciu elementom stylu życia możesz zyskać dodatkową dekadę lub nawet więcej lat i osiągnąć długowieczność, mówią uczeni Harvard T.H. Chan School of Public Health.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Kosciol.pl Hospicja.pl Aktywni 50+ Umierać po ludzku Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Poradnik-zdrowia.pl Aktywni 50+ Umierać po ludzku Oferty pracy