Strona główna Uroda Przewodnik urody Paznokcie - manicure Artykuły

Dłonie wizytówką kobiety. Jak o nie dbać żeby były piękne i młode?

© nungning20 - Fotolia.comDłonie to wizytówka każdej kobiety. Wypielęgnowane, aksamitne i zadbane potrafią dodać wiele uroku, natomiast szorstkie, suche i pokryte przebarwieniami mogą skutecznie zniechęcić do ich właścicielki. W obecnych czasach rynek kosmetyczny obfituje w preparaty przeznaczone do ochrony skóry dłoni. Które z nich wybrać?

więcej »

6 prostych sposobów na piękne dłonie

©  milanmarkovic78 - Fotolia.comSą naszą wizytówką. Warto więc poświęcić im tyle uwagi, co skórze twarzy. Jak zadbać o zdrowy wygląd dłoni?

więcej »

Niezwykłe zastosowania lakieru do paznokci. 8 przydatnych podpowiedzi

© andersphoto - Fotolia.comLakier do paznokci stanowi jeden z podstawowych elementów wyposażenia kosmetyczki wielu kobiet. Może służyć jednak nie tylko jako dopełnienie makijażu, a więc i całego wizerunku, ale i przydać się w wielu innych sytuacjach.

więcej »

5 sposobów na młodszy wygląd rąk – jak odmładzać dłonie

©  vvvita - Fotolia.comMożemy mieć doskonały makijaż i młodzieńczy strój, ale niektóre części ciała i tak zdradzają nasz wiek, a nawet przydają nam dodatkowych lat, np. wygląd dłoni ujawnia ilość przeżytych wiosen. Zobacz, jak odmłodzić ręce.

więcej »

10 przykazań zimowej pielęgnacji

© studiovespa - Fotolia.comZimą skóra i ciało wymaga szczególnej ochrony, dlatego warto poświęcić więcej czasu na skompletowanie zimowych specyfików. Gdy na dworze panuje mróz i wieje wiatr, nasza twarz i ciało wymagają wyjątkowej troski. Schowajmy w głąb szafki letnie kosmetyki, a na ferie zapakujmy specjalne preparaty. W zimne dni skóra szybko traci wilgoć, staje się sucha i szorstka. Potrzebuje natłuszczenia, które ochroni ją przed utratą wody.

więcej »

Niezwykłe zastosowania masła

fot. collage Senior.plJest niemal w każdej lodówce i dla wielu stanowi nieodzowny składnik kanapek, ale to nie wszystko - masło, bo o nim mowa, może być bardzo użyteczne nie tylko przy kulinarnych przedsięwzięciach.

więcej »

Niezwykłe zastosowania kwasu acetylosalicylowego

fot. collage Senior.plKwas acetylosalicylowy to jeden z najpowszechniej stosowanych leków na całym świecie - skutecznie łagodzi ból, pomaga przy gorączce, jest stosowany przy zapaleniach opłucnej, migdałków i pęcherza moczowego, etc. Lista problemów zdrowotnych, na które można zażywać lek, ciągle się rozrasta. Medykament ma jednak wiele różnych zastosowań - nie tylko medycznych, ale i kosmetycznych oraz w gospodarstwie domowym.

więcej »

Francuski, biologiczny, klasyczny... jaki manicure?

© Springfield Gallery - Fotolia.comDbać o paznokcie możemy samodzielnie, w domu, lub w profesjonalnym salonie kosmetycznym, który zajmie się naszymi paznokciami u rąk (manicure) i stóp (pedicure). Mamy jednak do wyboru różne wersje tych zabiegów.

więcej »

Obgryzanie paznokci – jak walczyć z nawykiem

© Igor Dutina - Fotolia.comNiektórzy poddają się nawykowi obgryzania paznokcie w dzieciństwie i trudno im się zeń wyzwolić także w dorosłym życiu. Efektem są nieatrakcyjnie wyglądające dłonie i wstyd towarzyszący oddawaniu mającemu kompulsywny charakter przyzwyczajeniu.

więcej »

Problemy z paznokciami – jak je leczyć

© amaxim - Fotolia.comPaznokcie mogą stanowić ozdobę, ale ich główną funkcją jest ochrona tkanek palców u rak i nóg. Poza tym, są swoistym barometrem naszego zdrowia, a sprawdzanie ich wyglądu może być elementem ogólnego badania fizykalnego.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ]


Polecamy Kosciol.pl Hospicja.pl Aktywni 50+ eGospodarka.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Pola Nadziei EWST.pl Oferty pracy