Strona głównaUrodaZnaleziono lek na siwienie włosów?

Znaleziono lek na siwienie włosów?

Europejscy naukowcy ogłaszają, że znaleźli sposób na klasyczne oznaki starzenia się - już wkrótce będzie można powstrzymać siwienie włosów?
Znaleziono lek na siwienie włosów? [©  jd-photodesign - Fotolia.com] Z badań nad wynika, że proces ten rozwija się, gdy następuje znaczny stres oksydacyjny poprzez akumulację nadtlenku wodoru w mieszku włosowym, a to powoduje, że włosy zostają rozjaśnione od wewnątrz na zewnątrz.

Co najważniejsze, raport pokazuje, że ta ogromna kumulacja nadtlenku wodoru może być usunięta dzięki leczeniu substancją o nazwie PC-KUS (modyfikowana pseudokatalaza).

Co więcej, badania pokazują, że terapia z udziałem PC-KUS jest skuteczna u pacjentów z bielactwem. Lek oddziałuje na mieszki włosowe zmniejszając oksydacyjny i powstrzymując gromadzenie się nadtlenku wodoru.

„Poprawa jakości życia po całkowitej, a nawet częściowej pomyślnej repigmentacji, została udokumentowana", zapewnia Karin U. Schallreuter z Institute for Pigmentary Disorders.

Karin Schallreuter wraz zespołem przeanalizowała dane międzynarodowej grupy 2 411 pacjentów z bielactwem.
Spośród tej grupy, u 57 pacjentów, tj. 2,4 proc., zdiagnozowano ściśle segmentowe bielactwo (SSV), natomiast u 76 (3,2 proc.) - rozpoznano bielactwo mieszane (łączące w sobie bielactwo niesegmentowane NSV i bielactwo segmentowane SSV).

Okazało się, że u pacjentów, którzy mają SSV, odnotowano ten sam stres oksydacyjny obserwowany w przypadku znacznie częstszej formy choroby, tj. NSV, co jest związane ze zmniejszeniem zdolności przeciwutleniających, w tym katalazy, reduktazy tioredoksyny i mechanizmy naprawy reduktazy sulfotlenku metioniny.

Terapia z udziałem PC-KUS doprowadziła do skutecznej repigmentacji skóry i rzęs u pacjentów. Powinna być zatem skuteczna także w powstrzymywaniu procesu siwienia włosów.

Siwienie zazwyczaj następuje po czterdziestym roku życia, ale nierzadko doświadcza się go wcześniej. Proces ten zwykle ma podłoże genetyczne, niemniej jednak wpływają nań także inne czynniki - szybciej siwieją osoby zestresowane, nadpobudliwe, cierpiące na anemię złośliwą, a także ludzie, u których różnych przyczyn procesy następują szybciej i są intensywniejsze.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Umierać po ludzku
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy