Strona głównaUrodaUjędrnianie skóry ramion i kolan - pomoże laser

Ujędrnianie skóry ramion i kolan - pomoże laser

Okolice ramion i kolan zawierają dużo mniej tkanki tłuszczowej niż inne partie naszego ciała, dlatego miejsca te są bardziej narażone na utratę jędrności. Warto o nie zadbać jeszcze przed nadejściem wiosny.
Ujędrnianie skóry ramion i kolan - pomoże laser Dlaczego skóra traci elastyczność?

Rygorystyczne i powtarzające się diety powodujące gwałtowny spadek wagi ciała, przebyte ciąże, siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej, a nade wszystko naturalne procesy starzenia się skóry sprawiają, że traci jędrność, wiotczeje i jest mniej atrakcyjna. Z wiekiem odwadnianie tkanki zmniejsza aktywność zawartych w niej fibroblastów, odpowiadających za syntezę włókien podporowych - elastyny i kolagenu. Jakość tych włókien staje się coraz gorsza, doprowadzając do ich osłabienia.

Pielęgnacja nie wystarczy

Pojawia się coraz więcej sposobów przeciwdziałania starzeniu się skóry ramion oraz kolan. Stosowanie kremów z dużą zawartością kolagenu, poprawiający krążenie masaż szczotką, peelingi mechaniczne czy naprzemienne natryski ciepłą i zimną wodą to tylko niektóre z metod opóźnienia starzenia się skóry. Nie zawsze jednak wystarczają, zwłaszcza że stosuje się je tylko na powierzchni skóry więc nie wpływają na jej głębsze warstwy.

Laserowe remodelowanie kolagenu

Metodą oddziaływania wewnętrznego na tkankę skórną jest zabieg laserowy, wykonywany w dwóch formach: poprzez stymulację kolagenu albo jego odtwarzanie.

-Stymulacja jest działaniem opartym na głębokim, objętościowym podgrzaniu skóry. - wyjaśnia Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny z firmy SHAR-POL, specjalizującej się w technikach laserowych z zakresu medycyny estetycznej.

- Natomiast odtwarzanie kolagenu odbywa się za pomocą zabiegów frakcyjnych, których istota polega na punktowym uszkodzeniu skóry i zmuszeniu organizmu do wytworzenia nowej tkanki. Wokół każdego punktu, skóra dodatkowo ulega stymulacji na skutek przegrzania -
dodaje ekspert.

Czas trwania zabiegu to, w zależności od obszaru, od 30 minut do godziny. Można wykonywać go w każdym wieku, na różnych partiach ciała, dostosowując parametry do indywidualnych potrzeb.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć