Strona głównaUrodaTrzy złe nawyki, które niszczą efekty wysiłku fizycznego

Trzy złe nawyki, które niszczą efekty wysiłku fizycznego

Ładną sylwetkę można osiągnąć jedynie dzięki odpowiedniej diecie i ćwiczeniom. Jednakże pewne nawyki niweczą podejmowane wysiłki. Warto wiedzieć, co robimy „nie tak", by nasze starania przynosiły oczekiwane skutki.
Trzy złe nawyki, które niszczą efekty wysiłku fizycznego [© CandyBox Images - Fotolia.com] „Ćwiczę gdy mam na to ochotę"

Gdy jesteśmy zmęczeni, mamy kiepski nastrój, musimy wykonać wiele obowiązków, chętnie rezygnujemy z planowanych . Tymczasem im częściej coś robisz, tym chętniej się w to angażujesz. Poprzez regularność wyrabia się odpowiednie nawyki. Uczeni odkryli, że ponad 90 proc. osób, które ukończyły program regularnych ćwiczeń, rzadziej odczuwa zmęczenie i potrafi lepiej się skupić. W rzeczywistości przeciętny wpływ ćwiczeń były porównywalne do leków pobudzających stosowanych w leczeniu . Warto więc wybrać taką porę treningu, której najłatwiej dotrzymać.

„Weekendy się nie liczą"


Jeśli przestrzegałeś/aś zasad przez pięć dni, czy nie należy ci się pobłażliwy weekend? Niestety, wszystko się liczy. Zasady fitness powinny być włączone do codziennego programu dnia. Nie oznacza to oczywiście, że każdą słoneczną sobotę trzeba spędzać na siłowni, ale nie należy zapominać, by także w ten bardziej „leniwy" dzień udać się np. na do parku czy udać się na .

"Moi przyjaciele to lenie"


Jeśli zdarza ci się spędzać z przyjaciółmi godziny w kinie czy restauracji, może nadszedł czas zmianę charakteru tych spotkań. Warto, bo jeśli twoi przyjaciele mają problemy z nadwagą, ty również możesz się zmagać z nadmiarowymi kilogramami. W badaniu opublikowanym w New England Journal of Medicine, wykazano, że bardziej narażeni na (aż o 57 proc.) są ci, których przyjaciele także zmagają się z tuszą. Nie trzeba oczywiście poszukiwać nowych, szczuplejszych znajomych, warto po prostu zaproponować nowy, bardziej aktywny, styl wspólnego spędzania czasu.

Przeczytaj także


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • eGospodarka.pl
  • Kosciol.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy