Strona głównaUrodaSposób na zmarszczki - zimno

Sposób na zmarszczki - zimno

Dobrym sposobem na powstrzymanie rozwoju zmarszczek są procedury, w których wykorzystuje się niską temperaturę. Zimno może być „eliksirem młodości".
Sposób na zmarszczki - zimno [© romanets_v - Fotolia.com] Nowa technika odmłodzenia skóry polega na kriokonserwacji komórek skóry, gdy są jeszcze w dobrym zdrowiu, a następnie ponownym ich wykorzystaniu przy pojawianiu się pierwszych .

Bioscience Institute w San Marino przechowywali w ciekłym azocie w temperaturze -198 ° C autologiczne fibroblasty. Są to komórki, które przyczyniają się do utrzymania zdrowej i elastycznej skóry, a także produkcji i elastyny. Jednakże wraz z upływem czasu fibroblasty tracą swoją skuteczność, a w efekcie skóra staje się cieńsza i mniej elastyczna. Dzięki przechowywaniu in vitro pobranych od pacjentów fibroblastów umożliwiło ich ponowne wszczepienie po upływie lat i zwiększenie w krótkim czasie ilość komórek powstrzymujących pojawianie się skutków .

Fibroblasty przchowywane w ciekłym azocie zachowały zdolności namnażania się i miały istotny wpływ na odmłodzenie wyglądu skóry.

Co istotne, autorzy badań i opracowania wspomnianej procedury mówią, że zabieg jest prosty i bezpieczny. Użycie komórek pobranych od samego pacjenta wyklucza jakiekolwiek ryzyko odrzucenia, co zdarza się w przypadku syntetycznych wypełniaczy. Co więcej, technika ta jest całkowicie bezbolesna i pozwala na natychmiastowe normalne funkcjonowanie osoby poddanej zabiegowi.

Autorzy sądzą, że ich odkrycia mogą mieć znaczenie nie tylko dla odmładzania, ale i celów terapeutycznych, np. w przypadku skóry.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Komentarze

  • 10:08:42, 20-11-2017 Monika14

    Ja skorzystałam z terapii kwasem hialuronowym u dr Magdaleny Zakrzewskiej z Kliniki Zakrzewski i efekty jak najbardziej są widoczne, przy jednocześnie naturalnym efekcie. Na pewno jeszcze się zdecyduję.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Hospicja.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X