Strona głównaUrodaSkuteczne odmładzanie - ćwiczenia twarzy

Skuteczne odmładzanie - ćwiczenia twarzy

Ćwiczenia mięśni twarzy skutecznie odmładzają - wystarczy „trenować" w ten sposób pół godziny dziennie, by wzmocnić mięśnie twarzy i osłabić widoczność oznak starzenia się.
Skuteczne odmładzanie - ćwiczenia twarzy [Fot. goodluz - Fotolia.com] Dermatolodzy z Northwestern University Feinberg School of Medicine w Chicago ustalili, że codzienne trzydziestominutowe ćwicznenia twarzy mogą . Takie treningi wzmacniają mięśnie twarzy i zwiększają ich objętość, dzięki czemu buzia staje się jędrniejsza, bardziej stonowana i kształtna.

W badaniaach wzięło udział 27 kobiet w wieku 40-65 lat. Podczas dwóch 90-minutowych sesji uczestniczki nauczono 32 ćwiczeń twarzy opracowanych przez autorów badań. Ćwiczenia obejmowały m. in. the Cheek Lifter, w którym otwiera się usta, tworząc kształt litery "o", układa górną wargę na zębach, uśmiecha się do podniesienia mięśni policzka, a następnie delikatnie kładzie się palce na górnej części policzków i kilkakrotnie opuszcza i unosi policzki.

Tego rodzaju i inne (obejmujące w sumie 32 wyrazów twarzy) uczestniczki wykonywały przez dwadzieścia tygodni - po trzydzieści minut dziennie przez pierwszych osiem tygodni i trzydzieści minut co drugi dzień przez kolejnych dwanaście.

Na początku, w środku i w końcu badań kobietom zrobiono zdjęcia. Dermatolodzy oceniali wiek pań na podstawie fotografii za pomocą standardowej skali starzenia się twarzy, biorąc pod uwagę 19 cech na każdej twarzy w kolejnych fazach testów. Na początku badania dermatolodzy ocenili wiek uczestniczek średnio na 50,8 lat, a w połowie eksperymentu i na jego końcu na 48,1 lat. Taka „joga twarzy" była też satysfakcjonująca dla samych kobiet biorących udział w badaniu - ich zdaniem ćwiczenia przyniosły bardzo zadowalające efekty.

Najbardziej widoczne skutki ćwiczeń dotyczyły pełniejszego wyglądu górnej i dolnej części policzków - wydawały się okrąglejsze i pełniejsze. Odmłodzeniu uległ też kształt twarzy ze względu na twarzy.

O wynikach badań napisano w JAMA Dermatology.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Aktywni 50+
  • EWST.pl
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy