Strona głównaUrodaPielęgnacja skóry i makijaż po zabiegach medycyny estetycznej

Pielęgnacja skóry i makijaż po zabiegach medycyny estetycznej

Po letnim wypoczynku nasza skóra wymaga regeneracji, a nadchodząca jesień to także najlepszy okres na kurację likwidującą przebarwienia, zabiegi odmładzające i regenerujące, czy też usuwające blizny potrądzikowe. Jeśli decydujemy się na wizytę w gabinecie dermatologii estetycznej - warto wiedzieć jak zadbać o skórę po zabiegach.
Pielęgnacja skóry i makijaż po zabiegach medycyny estetycznej Laser frakcyjny CO2

Zabiegi naświetlania laserem frakcyjnym CO2 są coraz powszechniejsze i służą likwidacji blizn np. potrądzikowych, odbudowie skóry i likwidacji zmarszczek, usuwaniu rozstępów i ujędrnianiu skóry. Nowością jest tzw. Madonna lift, który pozwala na odbudowę i poprawę napięcia powiek. Skóra po tym zabiegu wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Ważne jest utrzymanie higieny i stosowanie się do zaleceń lekarza.

Istnieją dwie szkoły: pierwsza zaleca nawilżanie po zabiegu kremami i maskami, druga stosuje jedynie chłodzenie skóry przez 2-4 dni po zabiegu, a mycie i nawilżanie skóry zaleca po kilku dniach.

Im lepiej przygotowana i odżywiona skóra przed naświetlaniem laserem tym lepszy efekt zabiegu i szybsze gojenie. Warto, więc zdecydować się wcześniej na mezoterapię lub odżywić skórę w gabinecie kosmetycznym.

Gojenie po laserze frakcyjnym trwa, w zależności od ustawionych parametrów, od 2 do 10 dni.

Przez okres 3-6 miesięcy nie zaleca się opalania, a wręcz obowiązuje ścisła ochrona przeciwsłoneczna.

Mezoterapia

Mezoterapia nawadnia i odżywia skórę , a także przygotowuje ją do innych zabiegów dermatologicznych. Technika nappage służy głównie stosowaniu roztworów płynnych - najczęściej witaminowych i z niestabilizowanym kwasem hialuronowym. Preparaty te nie utrzymują się długo w skórze i głównie odpowiedzialne są za jej nawodnienie.

Mezoterapia ze stabilizowanym kwasem hialuronowym, która ma na celu głównie stymulację fibroblastów do wytwarzania kolagenu, wymaga stworzenia odpowiedniej bazy wody w skórze, co związane jest z koniecznością głębszych nakłuć. Skóra goi się wtedy nieco dłużej, ale stabilizowany kwas hialuronowy, używany do mezoterapii, utrzymuje się przez pół roku do roku. W tym czasie pobudza struktury skóry do regeneracji. W domu warto po zabiegu stosować kremy łagodzące i nawilżające, należy też unikać słońca przez około 3-4 tygodnie po zabiegu.

Zabiegi z kwasem hialuronowym

Pomagają nie tylko odzyskać młodszy wygląd, w sposób spektakularny i natychmiastowy, ale także służą pielęgnacji skóry. Po zabiegu skóra wymaga podawania większej ilości wody, ponieważ kwas hialuronowy, przez około 2 tygodnie, wypełnia się płynem - ściągając go z otaczającej skóry. Jest to odczuwalne np. po wypełnieniach ust, gdy czujemy ich wysychanie przez 7-14 dni. Wypełniony płynem kwas hialuronowy pomaga także odzyskać równowagę wodnej w sytuacjach nagłego odwodnienia skóry - jakim są: opalanie, choroba czy silny stres.

Po zabiegu zaleca się stosowanie kremów i masek nawilżających. Warto skorzystać z zabiegu kosmetycznego z głębokim nawilżaniem i nie zapomnieć o piciu wody.

Toksyna botulinowa

Po ostrzyknięciu toksyną botulinową zaleca się utrzymanie pozycji pionowej przez ok. 4 godz. po zabiegu, unikanie wysiłku, przegrzania organizmu i picia alkoholu w dniu zabiegu. Nie należy też korzystać w tym dniu z sauny czy solarium. Nie wskazana jest także siłownia , fitness, a nawet noszenie ciężkich zakupów. Przed lotem samolotem trzeba zrobić przerwę przynajmniej 48 godzin.

Często zdarza się, że po zabiegach dermatologii estetycznej pojawiają się na skórze zaczerwienienia czy drobne siniaczki, które powodują dyskomfort u pacjentki. Warto, więc skorzystać z makijażu korygującego te niedoskonałości. Można je wykonać w gabinecie makijażu profesjonalnego lub samemu, ale należy pamiętać o tym, że najważniejszy jest produkt, którym wykonujemy repigmentację. Polecam camouflage creme, który wykorzystując zjawisko addycji, znosi kolory niepożądane. Można także skorzystać z korektorów: zielony - zniweluje zaczerwienienia, żółty - przebarwienia fioletowe. Preparat nakładamy cienką warstwą i dokładnie wklepujemy w skórę. Po chwili nanosimy podkład i utrwalamy pudrem sypkim. Dopiero teraz można wykonać makijaż - mówi Lidia Woźnica -Sokołowska z Akademii Wizerunku.

dr Monika Lelonkiewicz Centrum Uroda Wrocław

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Komentarze

  • 08:39:58, 01-12-2021 Klara123

    W jakim sklepie najczęściej zamawiacie kosmetyki i dlaczego?

    https://www.rudzianin.pl

Strony : 1 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Hospicja.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy