Strona głównaUrodaPięć naturalnych sposobów przeciwko zatrzymywaniu wody w organizmie

Pięć naturalnych sposobów przeciwko zatrzymywaniu wody w organizmie

Jeśli doświadczasz zatrzymywania wody w organizmie, nie musisz zażywać specjalnych leków, w naturalny sposób daje się zwalczyć to zjawisko - dzięki produktom moczopędnym.
Pięć naturalnych sposobów przeciwko zatrzymywaniu wody w organizmie [Fot. kei907 - Fotolia.com] Przyczyn w organizmie może być wiele. Odpowiadają za to m. in. zaburzenia hormonalne. Winne może być również niedostarczanie sobie wystarczającej ilości płynów (organizm zaczyna nadmiernie gromadzić wodę chroniąc się przed odwodnieniem). Może też być wynikiem siedzącego trybu życia: brak regularnego wysiłku fizycznego powoduje słabsze krążenie krwi, a to ma wpływ na zastój płynów w tkankach i skutkuje obrzękami, szczególnie nóg. Te produkty pomogą pozbyć się nadmiaru wody:

Pietruszka

Badania na myszach wykazały, że wyciąg z nasion tego warzywa znacznie zwiększył produkcję moczu. Od dawna jest domowym sposobem na wspomaganie oddawania moczu - ma silny efekt diuretyczny. Pomaga więc i problemach z zatrzymaniem wody w organizmie.

Kawa (z kofeiną)

Właściwie nie tylko - pomóc mogą także herbata czy inne napoje z kofeiną, np. napoje energetyczne. Substancja ta daje łagodny efekt moczopędny.

Czarnuszka siewna

To roślina z rodziny Jaskrowatych. Jest uważana za jeden z najbardziej skutecznych naturalnych leków moczopędnych. Jego nasiona charakteryzują się silnym ostrym smakiem i często są stosowane w kuchni indyjskiej i wschodniej. Spożycie czarnego rośliny zwiększa produkcję moczu, a tym samym zmniejsza poziom sodu. Warto jednak pamiętać, że większe dawki czarnuszki mogą uszkadzać wątrobę. Poza wspomnianym, czarnuszka daje efekty: wiatropędne, przeciwbakteryjne, przeciwbólowe, przeciwzapalne, grzybobójcze, a także poprawia trawienie, obniża poziom i wzmacnia .

Mniszek pospolity

Mniszek to popularna roślina polna należąca do rodziny Asteraceae, która rośnie w wielu częściach północnej półkuli. Jest używany jako przyprawa. Liście i kwiaty mniszka mają właściwości moczopędne, choć nie ma badań naukowych, które potwierdzałyby takie jego skutki.

Imbir

Należy do rodziny roślin imbirowatych, a w kuchni i medycznie wykorzystuje się korzeń. Jedzenie ułatwia trawienie i daje działanie moczopędne, choć i tu także brak potwierdzających to badań naukowych.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Akademia Pełni Życia
  • Kosciol.pl
  • Aktywni 50+
  • Oferty pracy