Strona głównaUrodaOdchudzanie: Jaka pora jest najlepsza na ćwiczenia? Ranek, jeszcze przed śniadaniem

Odchudzanie: Jaka pora jest najlepsza na ćwiczenia? Ranek, jeszcze przed śniadaniem

Jeśli zależy ci na skutecznym odchudzaniu, wykonuj trening rano, przed zjedzeniem śniadania. O tej porze aktywność fizyczna powoduje spalanie największej ilości tkanki tłuszczowej.
Odchudzanie: Jaka pora jest najlepsza na ćwiczenia? Ranek, jeszcze przed śniadaniem [fot. StockSnap z Pixabay]
Naukowcy z University of Bath i University of Birmingham zaprosili do badań kilkudziesięciu mężczyzn z nadwagą lub . Część z nich podejmowała treningi przed , część po zjedzeniu pierwszego posiłku, a pozostali stanowili grupę kontrolną, tj. nie zmienili swoich nawyków w zakresie poziomu dziennej aktywność fizycznej. Wszyscy uczestnicy zjedli takie samo śniadanie i wszyscy przez sześćdziesiąt minut jeździli na rowerze.

Po szcześciu tygodniach badań odkryto, że mężczyźni ćwiczący przed śniadaniem, spalili dwa razy więcej tłuszczu niż ci, którzy wzięli się za trening po pierwszym posiłku. Ci pierwsi odznaczali się mniejszą ilością zmagazynowanych węglowodanów, które są w pierwszej kolejności wykorzystywane do , by zyskać energię, więc ich organizmy szybciej przechodziły na tryb spalania tłuszczu.

To nie wszystko. Ustalono też, że są pewne inne korzyści z ćwiczeń wykonywanych przed porannym jedzeniem: wczesny trening wywoływał lepszą odpowiedź ciała na , co oznaczało odpowiednią regulację poziomu cukru i zmniejszenie ryzyka chorób serca oraz cukrzycy.

Jak wskazują autorzy, ćwiczenia o każdej porze dają ważne dla organizmu korzyści. Regularny jest niezbędny dla zwiększenia szans na zachowanie dobrego zdrowia psychicznego i fizycznego. Podkreślają jednocześnie, że godzina i okoliczności ćwiczeń (czy są wykonywane przed czy po posiłku) nie pozostaje bez wpływu na ich efektywność.

Na temat badań można przeczytać w Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism.

Przeczytaj także


Cukrzyca - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Cukrzyca to choroba przewlekła metaboliczna, która charakteryzuje się podwyższonym stężeniem glukozy (hiperglikemią) we krwi. Wyróżnia się dwa główne typy cukrzycy. Typ 1 ma podłoże autoimmunologiczne, zaś typ 2 jest wynikiem insulinoodporności i zaburzeń w wydzielaniu insuliny. czytaj dalej »


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • Aktywni 50+
  • Pola Nadziei
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Oferty pracy