|
|
![]() |


Naturalne sposoby anti-aging cz. II
Zdrowe tłuszcze szczególnie polecane
Zdrowa skóra potrzebuje zdrowych tłuszczów. Kwasy tłuszczowe omega 3 zawarte w niektórych rybach, m. in. dorszu, oliwie z oliwek, orzechach kokosowych, czy orzechach włoskich, są ważnym składnikiem pomagającym skórze zachować elastyczność. Niedostateczna ilość kwasów omega-3 sprawia, że skóra staje się sucha, zaczerwieniona i szybciej ulega procesowi starzenia się. Dzięki omega-3 dłużej będzie jędrna, gładka i zdrowo wyglądająca. - Zobacz też:
Warto zadbać, aby dieta była bogata w składniki odżywcze. Specjaliści ds. odżywiania polecają wyeliminowanie rafinowanego cukru, fast foodu, etc. Rekomendowane jest gotowane, chude mięso, świeże produkty z lokalnego warzywniaka, odtłuszczony nabiał, jaja i produkty wieloziarniste. Taki zestaw w menu powinien przydać energii i rześkiego wyglądu. Ogólnie rzecz ujmując, warto urozmaicać sposób odżywiania się i unikać silnie przetworzonych produktów. - Zobacz też:
Przewlekłe odczuwanie stresu postarza, jego skutki są silnie widoczne na twarzy. Umiejętność relaksowania się więc to jeden ze sposobów na powstrzymywanie przedwczesnego pojawienia się skutków upływu czasu. Jednym z nich masaż. Poprawia ukrwienia mięśni, obniża ich napięcie oraz polepsza samopoczucie całego organizmu.- Zobacz też:
Zbytnia ekspozycja na słońce jest szkodliwa i przyspiesza powstawanie zmarszczek oraz przebarwień. Jednakże skóra potrzebuje światła słonecznego, by móc wytworzyć witaminę D, ta z kolei odpowiada za ochronę organizmu różnymi chorobami i hamuje proces starzenia się.Obecnie zdecydowana większość ludzi zmaga się z niedoborem witaminy D, co jest groźne dla zdrowia i wyglądu skóry. Najlepszym sposobem na to, aby zwiększyć jej poziom, jest przebywanie na zewnątrz przez około 15-20 minut dziennie. Można też zażywać suplementy z jej zawartością, składnik ten zawierają także m. in. jaja i ryby morskie.
- Zobacz też:
Tagi: Zmarszczki, anti-aging, dieta, masaż, medytacja, młody wygląd, się, starzenie, super jedzenie
02-08-2011
Zastrzeżenia odpowiedzialności
Podziel się:
SKOMENTUJ TEN ARTYKUŁ:
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
KOMENTARZE
-
11:02:13, 03-08-2011 elzbietab44
Wszystko piękne,większości emerytom jest znane,ale może napiszecie jak z średniej emerytury np 12oo,- przy opłatach 6oo,- te porady zastosować. -
13:57:33, 03-08-2011 ~gość: 10.82.98.xxx
... zobacz więcejCytat:Napisał elzbietab44Wszystko piękne,większości emerytom jest znane,ale może napiszecie jak z średniej emerytury np 12oo,- przy opłatach 6oo,- te porady zastosować.
Po kolei: orzechy włoskie nie są tak drogie, żeby nie można było sobie pozwolić, oliwa z oliwek też już bywa w cenie sensownej, a z tłustych ryb mamy tanie śledzie, które pewnie często się na stołach pojawiają.
jedzenie jak opisują w punkcie drugim chwalić Boga w Polsce jest tańsze niż fastfoody więc dla emerytów dostępniejsze
masażu można się nauczyć samodzielnie i nawzajem sobie roić z mężem lub przyjaciółką - darmowych szkoleń jest pod dostatkiem a i instruktaże w necie też są
słońce jest jeszcze za darmo, medytacja też
na jagody mamy aktualnie sezon jak za drogie na rynku to do lasu i mamy dwie korzyści zdrowotne w jednym
soki od dawna wyciskam przedpotopową sokowirówką ze wszystkiego co się nawinie, mam świeżutkie, bez konserwantów i za śmieszne pieniądze (kupuję na targu najtańsze owoce i warzywa, nawet zimą nie wychodzą drogo). A jak sokowirówki brak to zamówić od rodziny na najbliższy prezent zamiast kolejnych zbędnych durnostojek.
jak widać to nie są drogie rady - ale trzeba chcieć cokolwiek robić oprócz marudzenia jak nam źle -
15:38:12, 04-08-2011 elzbietab44
Tak jak u naszych polityków.Nic dodać ,nic ująć.Zyczę dalej tyle optymizmu,to rzeczywiście jest za darmo i jakie ważne.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.
ARTYKULY PROMOWANE
REKLAMA













