Strona głównaUrodaNadpotliwość pokonasz botoksem

Nadpotliwość pokonasz botoksem

Pocenie jest naturalną reakcją ciała na wysoką temperaturę. Kłopot w tym, że u znacznej części osób przebiega zbyt intensywnie. Co robić, gdy mimo przestrzegania zasad higieny osobistej i stosowania antyperspirantów problem nie ustaje i stale uprzykrza życie?
Nadpotliwość pokonasz botoksem [© roboriginal - Fotolia.com]

Nie zawsze wynik braku higieny


Wydzielanie potu jest zjawiskiem fizjologicznym, niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania naszego ustroju. Organizm ludzki, wyczuwając rosnącą temperaturę, próbuje się przed nią bronić, schładzając powierzchnię skóry. W tym celu produkuje pot. Bywa jednak, że wystarczy nawet nadmiar emocji, by produkcja potu radykalnie się zwiększyła.

Co istotne, wbrew powszechnym opiniom, pot jest bezwonny. Dopiero w momencie, gdy z powodu braku odpowiedniej higieny rozmnożą się bakterie i osadzą tłuszcze, staje się nieprzyjemny. Nie zawsze jednak, nadmierne wydzielania potu jest efektem braku higieny. Dolegliwość ta doczekała się miana choroby - to nadpotliwość, która wedle szacunków dotyczy około 1 proc. populacji.

Botoks – pogromca potu


Czy istnieje środek umożliwiający walkę z , gdy zwykłe kosmetyki i przestrzeganie zasad higieny osobistej zawodzą? – Tak, to toksyna botulinowa, czyli popularny , kojarzony dotąd głównie z zabiegami odmładzającymi i walką ze zmarszczkami – tłumaczy Katarzyna Łukasik-Fąferko, lekarz Dentim Body Care w Katowicach i dodaje: - Preparat posiada własności blokujące wydzielanie substancji chemicznych w układzie nerwowym, odpowiedzialnym za pracę gruczołów potowych. Wstrzyknięcie botoksu do ciała powoduje, więc zablokowanie gruczołów potowych, a w efekcie znaczne zmniejszenie pocenia się.

Jak wygląda zabieg?


Podanie toksyny botulinowej jest prostym i bezpiecznym zabiegiem, który powinien być poprzedzony precyzyjną oceną intensywności wydzielania potu w leczonej okolicy. Takiej oceny dokonuje specjalista w gabinecie. Należy również pamiętać, aby bezpośrednio przed zabiegiem unikać wysiłku fizycznego i sauny.
– Przed zabiegiem z użyciem botoksu w pierwszej kolejności sprawdza się, w jakim miejscu aktywność gruczołów potowych jest największa, a następnie na tym obszarze wykonuje zabieg. Botoks wstrzykuje się bardzo cienką igłą w kilkanaście miejsc oddalonych od siebie zaledwie o centymetr – tłumaczy lekarz.

Taki bezbolesny zabieg (używa się do niego specjalnego znieczulenia), trwa około 30 minut. Właściwe efekty widoczne są zazwyczaj po tygodniu i utrzymują się około 6 miesięcy.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Komentarze

  • 23:22:04, 11-03-2013 ~gość: 31.63.229.xxx

    ja mam swój sposón uzywam tylko pespiranu i wystarczy
  • 11:09:46, 29-03-2013 Tinny

    a jak on działa?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Umierać po ludzku
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy