Strona głównaUrodaMrozem w tkankę tłuszczową. Na czym polega kriolipoliza?

Mrozem w tkankę tłuszczową. Na czym polega kriolipoliza?

Kriolipoliza jest najmodniejszą obecnie metodą nieinwazyjnej redukcji tłuszczu. To innowacyjny sposób, aby wysmuklić ciało poprzez zamrażanie niechcianego nadmiaru tkanki tłuszczowej bez operacji i okresu rekonwalescencji. Czy warto się na nią zdecydować? Odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące zabiegu.
Mrozem w tkankę tłuszczową. Na czym polega kriolipoliza? [© Anastasiia Kazakova - Fotolia.com] Dla kogo?

Zabieg przeznaczony jest dla osób, które chcą pozbyć się nieestetycznych „wałeczków” na brzuchu, tzw. bryczesów (dolnej partii bioder i wewnętrznej partii ud), nadmiaru pod pachami czy w okolicach podbródka, ale nie tylko. Dedykowany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Nie jest natomiast polecany osobom, które walczą z dużą nadwagą i nie wykonuje się go na dużych powierzchniach ciała.

Na czym polega zabieg?

– Kriolipoliza polega na ochłodzeniu komórek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu. Ochłodzone komórki tłuszczowe, poprzez zwiększenie objętości, ulegają zjawisku apoptozy, czyli „kontrolowanej śmierci”. Następnie stopniowo eliminowane są z organizmu, za sprawą naturalnych procesów metabolicznych. Dzięki temu grubość warstwy tłuszczowej maleje – wyjaśnia Mirosława Wyka, kosmetolog z kliniki medycyny estetycznej Dermapure. – Zabieg jest bezbolesny i nie uszkadza skóry – dzieje się tak, ponieważ komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na działanie zimna niż tkanki je otaczające. Trwa około godziny, podczas której pacjent może się zrelaksować, czytając książkę lub słuchając muzyki wygodnie leżąc w fotelu w gabinecie – dodaje.

Jak długo utrzymują się efekty?

ma wysoką efektywność, jednak efekty nie są widocznie natychmiast po zabiegu, ponieważ ciało potrzebuje około dwóch tygodni, aby pozbyć się martwych komórek przez układ limfatyczny. Eliminacja komórek tłuszczowych trwa tak długo, jak w przypadku inwazyjnych zabiegów, dlatego kriolipolizę uznaje się za skuteczną alternatywę dla liposukcji. W przypadku niewielkiej grubości tkanki tłuszczowej wystarczy 1 zabieg, natomiast jeśli jest jej więcej, wykonuje się średnio do 3 zabiegów. Przeciętny ubytek tkanki tłuszczowej wynosi od 3 do 15 mm.

Przeciwwskazania

Nieinwazyjna redukcja tkanki tłuszczowej metodą kriolipolizy jest zabiegiem bezpiecznym, jednak jak w przypadku każdej ingerencji medycznej, może nie być wskazana dla niektórych pacjentów. Główne przeciwwskazania to i rany. Szczególną ostrożność należy także zachować w przypadku kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Przeczytaj także


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • EWST.pl
  • eGospodarka.pl
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy