Strona głównaUroda"Motylki" pod ramionami. Jak pozbyć się zwisającej skóry?

"Motylki" pod ramionami. Jak pozbyć się zwisającej skóry?

Nazywane są przewrotnie motylkami, falbankami, firankami lub pelikanami. Pod tymi wdzięcznymi hasłami kryje się jednak rzecz absolutnie niewdzięczna i uporczywa: zwisy z tyłu ramion. Borykają się z nimi głównie kobiety, nawet w młodym wieku, oraz o różnej budowie ciała w szczególności po spadku wagi ciała. Co z nimi zrobić, jak nadać im jędrność? Metod jest kilka, w zależności od stopnia zaawansowania problemu. Czasem treningi i kosmetyki mogą nie przynieść zadowalającego efektu, wówczas pomocna okazać się może operacja plastyczna.
"Motylki" pod ramionami. Jak pozbyć się zwisającej skóry? [Fot. michaelheim - Fotolia.com] to jedno z tych miejsc, gdzie szczególnie widoczny jest spadek jędrności i utrata elastyczności skóry. Pojawiające się na nich tzw. motylki fachowo nazywa się wiotkimi, wiszącymi tkankami ramion. Ma to ścisły związek ze starzeniem się i ogólnym stanem skóry, ale nie tylko.

– Objawy nasilają się w szczególności po zrzuceniu wagi, w przypadku wiotczenia mięśni, przy nadmiernym w wyniku ciąży lub przyrostu wagi. Problem ten może zatem pojawić się niezależnie od wieku – tłumaczy dr n. med. Ryszard Mądry, specjalista chirurgii plastycznej ze szpitala Żagiel Med w Lublinie.

Kiedy tylko zauważymy pierwsze oznaki wiotczenia ramion, zacznijmy temu przeciwdziałać.

Proste sposoby na modelowanie ramion

W dbaniu o skórę ramion pomocne będą preparaty nawilżające i ujędrniające. Odpowiedni balsam sprawi, że skóra będzie rozświetlona i odżywiona, a peeling wykonywany raz w tygodniu zlikwiduje martwy naskórek oraz sprawi, że aplikowane kosmetyki lepiej się wchłoną. Równie ważna jak pielęgnacja, jest . Jednymi z popularniejszych metod kształtowania ramion są ćwiczenia z hantlami czy podciąganie na drążku. W walce przed zwisającymi ramionami skuteczne też jest pływanie motylkiem oraz pompki.

Dla zwolenników lżejszych form aktywności polecany jest aerobik, ćwiczenia cardio z użyciem odpowiednich obciążników. Przy takich ćwiczeniach spalanie większej ilości tłuszczu z ramion jest gwarantowane, a co istotne – efekty widoczne już po zaledwie tygodniu. Jeśli jednak zmiany w wyglądzie naszych ramion postępują szybko i w krótkim czasie stają się zaawansowane, warto odwiedzić klinikę urody i skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Dostępne są procedury medyczne, które ujędrniają, wspomagają proces modelowania i kształtowania ramion. To tak zwana kosmetologia hi-tech, która w połączeniu z treningiem siłowym wzmacniającym tylną część ramion może napiąć skórę i skutecznie pozbyć się nieestetycznych firanek.

Kiedy wszystkie metody zawiodą

Ćwiczenia i wizyty u kosmetologa wymagają wielu wyrzeczeń, systematyczności, a także nakładu pracy i czasu. Czasami nie wystarczą, aby przywrócić naszym ramionom ładny wygląd. Zmiany mogą okazać się na tyle zaawansowane, że jedynym sposobem na pozbycie się nieestetycznego wyglądu tej partii ciała może być plastyka okolic ramion, tzw. brachioplastyka. Często wykonuje się ją razem
z odsysaniem tłuszczu.

– Zabieg trwa maksymalnie od dwóch do trzech godzin i przeprowadza się go w znieczuleniu ogólnym. Polega na wykonywaniu nacięć wzdłuż ramion do pachy celem usunięcia nadmiaru skóry. Dodatkowo przy operacji usuwany jest nadmiar tkanki tłuszczowej, jeśli istnieje taka konieczność. Końcowy etap zabiegu to warstwowe założenie szwów, które usuwa się po 10-14 dniach. Następnie zakładany jest elastyczny bandaż lub odpowiednie ubranie uciskowe, które należy nosić przez 6 tygodni po operacji – wyjaśnia doktor Ryszard Mądry.

Zanim widoczne będą pierwsze efekty zabiegu

Okres rekonwalescencji po brachioplastyce trwa od sześciu do ośmiu tygodni, w zależności od stanu zdrowia pacjenta i możliwościom regeneracji jego organizmu. Przez pierwsze dwa tygodnie od operacji trzeba oszczędzać swój organizm, jak najmniej obciążać ramiona i unikać podnoszenia ich. W przypadku dolegliwości bólowych, można sięgnąć po środki przeciwbólowe. Pacjenci wracają do pracy zazwyczaj po około trzech, czterech tygodniach od operacji. Kiedy zasklepią się rany, przed upływem miesiąca zaleca się „rozćwiczenie” ramion, aby wróciły do dawnej sprawności.

Powstałych w wyniku zabiegu blizn nie można narażać na działanie słońca przez okres jednego roku, ponieważ może to prowadzić do ich przebarwienia. Blizny pooperacyjne są zlokalizowane po wewnętrznej części ramion co sprawia, że są mało widoczne. Ich zmniejszenie i zmianę barwy z czerwonej na cielisty można zaobserwować najczęściej po upływie roku lub dwóch od operacji.

Obwisła skóra ramion to przede wszystkim problem estetyczny, który przekłada się na samopoczucie. To część ciała, którą najczęściej odsłaniamy latem, ale też podczas uroczystych okazji. Warto więc zadbać o to, aby prezentowała się jak najlepiej.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • eGospodarka.pl
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X