Strona głównaUrodaMedycyna estetyczna: jak wybrać dobrego specjalistę?

Medycyna estetyczna: jak wybrać dobrego specjalistę?

Bardzo często zadajemy sobie pytanie jak rozpoznać i wybrać dobrego lekarza medycyny estetycznej. Są pewne elementy, które takiego lekarza wyróżniają oraz takie, które powinny nas zaalarmować. Wielu pacjentów korzysta z rekomendacji znajomych lub szuka pomocy w internecie. Warto jednak zachować czujność i nie podejmować pochopnych decyzji, ponieważ ceną jest nasze zdrowie.
Medycyna estetyczna: jak wybrać dobrego specjalistę? [© michaeljung - Fotolia.com] Zanim pacjent zdecyduje się na konkretnego lekarza i gabinet , powinien wiedzieć, gdzie idzie. To nie może być gabinet z przypadku, wybrany setek z ogłoszeń, które oferują tanie, szybkie zabiegi bez powikłań. Każdy pacjent ma prawo, a wręcz obowiązek, sprawdzić wykształcenie i doświadczenie lekarza w tej dziedzinie i powinien czuć, że wybiera dobrego lekarza.

Przeglądając strony internetowe możemy trafić na lekarzy demonstrujących bardzo dużą ilość różnego rodzaju certyfikatów. Dla osoby, która nie jest związana z branżą medycyny estetycznej, bardzo trudno jest ocenić wartość poszczególnych dyplomów. Nie można jednak dać się zwieść, ponieważ najważniejsza jest w tej sytuacji jakość, a nie ilość posiadanych zaświadczeń.

– Oceniając z punktu widzenia fachowca, spora część tych certyfikatów ma bardzo małe znaczenie merytoryczne. W większości są to zaświadczenia o uczestnictwie, co niekoniecznie potwierdza merytoryczną wiedzę czy doświadczenie danego lekarza. Ważna jest również ranga samego wydarzenia – na świecie odbywa się obecnie bardzo wiele szkoleń, konferencji i kongresów, jednak nie wszystkie mogą się poszczycić taką samą renomą i merytorycznym poziomem prelekcji. Warto zatem zwrócić uwagę na to kto jest organizatorem takiego wydarzenia i czy ma formalny status towarzystwa medycznego – podpowiada dr Andrzej Ignaciuk, Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i .

Podczas pierwszej wizyty pomiędzy pacjentem, a lekarzem powinna się wytworzyć nić porozumienia. Im więcej pytań zadaje lekarz, tym większa pewność pacjenta, że jest on profesjonalny i odpowiedzialny. Wizyta w gabinecie, która trwa krócej niż pięć minut powinna być dla nas sygnałem ostrzegawczym. Żeby poznać pacjenta i nawiązać z nim więź potrzeba czasu i koncentracji. Z gabinetu lekarskiego pacjent powinien wyjść przeświadczony, że wie wszystko, czego potrzebuje, żeby podjąć świadomą decyzje. Po wizycie u lekarza musi mieć też czas do zastanowienia się, dlatego najlepiej żeby nie odbywał się w tym samym dniu, co konsultacja.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Aktywni 50+
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Oferty pracy