Strona głównaUrodaMakijaż a okulary

Makijaż a okulary

Większość osób starszych narzeka na problemy ze wzrokiem i musi nosić okulary, jeśli nie na stałe, to przynajmniej do czytania. Okulary mogą dodawać urody, trzeba tylko dobrze dobrać oprawki do kształtu twarzy i odpowiednio wykonywać makijaż.
Makijaż a okulary [© Irochka - Fotolia.com] W najlepszej sytuacji są panie, których twarz ma kształt owalny – one w każdych okularach wyglądają dobrze. Twarz okrągłą trzeba wyszczuplić, a to zadanie najlepiej spełniają oprawki lekko wydłużone, o bokach uniesionych ku górze. Trójkątna twarz najlepiej wygląda w delikatnych i niezbyt dużych okularach, a prostokątna w lekko zaokrąglonych, co zmniejsza wrażenie „kanciastości” twarzy.

Podstawą makijażu dla kobiety noszącej okulary jest dobry podkład. Wklepujemy go dokładnie zwracając szczególną uwagę na okolice oczu (pod szkłami będzie widać wszelkie niedoskonałości). Dodatkową warstwę kosmetyku (podkładu lub korektora) warto położyć na nasadę nosa, gdzie podkład jest narażony na ścieranie się pod oprawką, a poza tym w tym miejscu oprawki często się odciskają, więc nos może być zaczerwieniony.

Szkła „minusowe” zmniejszają optycznie oczy, warto więc powiększyć je białą kredką i dokładnie wytuszować rzęsy. Taka kredka przyda się zresztą każdej pani – nie tylko noszącej okulary – bo dodaje świeżości spojrzeniu. Narysowana na dolnej powiece biała kreska sprawia, że wyglądamy dobrze nawet po nieprzespanej nocy lub kilkugodzinnym siedzeniu przy komputerze.

Trudniejsze zadanie stoi przez paniami noszącymi „plusy”, bo te szkła powiększają wprawdzie oczy, ale przy okazji także i zmarszczki. Na pewno przyda się lekki korektor i delikatne cienie. Rezygnujemy za to z kredek do oczu – przez szkła będzie doskonale widać wszelkie nierówności i niedoskonałości, które przy rysowaniu kredką zawsze mogą się nam przytrafić.

Panie noszące szkła kontaktowe robią makijaż po założeniu soczewek, a demakijaż odwrotnie – po ich zdjęciu. Warto sięgnąć po kosmetyki dla cery wrażliwej, bo oczy pod soczewkami i tak mają ciężki żywot, nie maltretujmy ich dodatkowo...

Adrianna Buniewicz / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • Umierać po ludzku
  • Aktywni 50+
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy