Strona głównaUrodaM jak Metoda na Młodość

M jak Metoda na Młodość

Chcesz wyglądać lepiej, ale zniechęcasz się po przeczytaniu dziwnych, niezrozumiałych nazw zabiegów kosmetycznych? Tymczasem za „trudnymi słowami" kryją się zabiegi, które radykalnie odmładzają i poprawiają wygląd skóry. Oto rozszyfrowanie kilku zabiegów na literę „M".
M jak Metoda na Młodość Najlepsze efekty regeneracji skóry przynoszą zabiegi, które stymulują ją do swego rodzaju współpracy. Kontrolowane podrażnienie skóry pozwala, by pobudzające bodźce dotarły do fibroblastów - komórek kontrolujących produkcję włókien kolagenu i elastyny. Przez takie działanie, zmusza się komórki do pracy w celu naprawy mikro-uszkodzeń, poprzez tworzenie nowych włókien i „napinania" tych już istniejących. W ten sposób pośrednio przyczyniają się do poprawy napięcia i elastyczności skóry, co prowadzi do jej wygładzenia i w efekcie młodszego wyglądu. Tak wygląda naturalna reakcja na podrażnienie, która procentuje nawet przez kilka miesięcy.

Mikrodermabrazja - odmładzanie przez ścieranie

to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Działa na tej samej zasadzie co dobrze wszystkim znany peeling, polega bowiem na ścieraniu naskórka przy użyciu głowicy diamentowej albo korundowej (tlenek glinu). Pacjent czuje delikatne ssanie (martwy naskórek jest na bieżąco zasysany przez pompę próżniową), masowanie i lekkie ścieranie. Skóra zostaje w kontrolowany sposób podrażniona na całej powierzchni, dlatego można także odczuwać pieczenie i pewnego rodzaju dyskomfort do następnego dnia po zabiegu. Końcowym efektem serii zabiegów jest oczyszczenie i wygładzenie skóry, zmniejszenie przebarwień i spłycenie drobniejszych zmarszczek i przede wszystkim wzmożona produkcja kolagenu.

- Pamiętajmy, że warstwa rogowa naskórka stanowi barierę nie tylko chroniącą przed czynnikami zewnętrznymi, ale też hamującą dostęp substancji aktywnych podawanych na skórę w kremach i innych kosmetykach - mówi dr n. med. Danuta Nowicka, dermatolog. - Mikrodermabrazja jako zabieg działający de facto na powierzchni skóry wprawdzie zwiększa ich wchłania, ale tylko od 3 do 20%.

Prawidłowo wykonany zabieg nie powinien mocno podrażnić skóry, jednak z drugiej strony nie może być niezauważalny. Zbyt delikatne złuszczenie nie przyniesie pożądanych skutków.

Czas trwania zabiegu: 40-60 minut

Częstotliwość: min. 5 zabiegów w odstępach 7-10 dni, powtórzone po 6 miesiącach

Mezoterapia tradycyjna - zastrzyk młodości

Zabieg pokonuje barierę naskórka, by bezpośrednio do głębszych warstw skóry dostarczyć koktajl witaminowy złożony z kilkudziesięciu substancji aktywnych. Przy użyciu cieniutkiej igły pod naskórek posmarowany wcześniej kremem znieczulającym, lekarz wprowadza preparat dobrany indywidualnie do potrzeb pacjenta. Nakłucia wykonuje się w odstępie kilkudziesięciu milimetrów. Oprócz działania odmładzającego, mezoterapię z powodzeniem używa się do leczenia takich dolegliwości jak czy łysienie. Podobnie jak w przypadku mikrodermabrazji także mezoterapia wymaga wykonania serii zabiegów.

Czas trwania zabiegu: 30-40 minut

Częstotliwość: min. 3-4 zabiegi w odstępach 2-4 tygodni, powtarzany co kilka miesięcy

Mezoterapia bezigłowa - elektromagnetyczna bomba witaminowa

Można powiedzieć, że mezoterapia bezigłowa jest jednocześnie bardzo podobna, jak i bardzo różna od tradycyjnej. Podobna, bo także dostarcza skórze składniki aktywne. Różna, gdyż iniekcję zastępuje zjawisko elektroporacji. Przy użyciu pola elektromagnetycznego bez pomocy igieł osiągamy pobudzenie komórek skóry. W wyniku otwarcia porów w błonie komórkowej substancje aktywne mogą przenikać w głąb skóry. Nim to się stanie kosmetyczka wykonuje najpierw na skórze delikatny peeling, by przygotować ją do przyjęcia witamin i minerałów, a następnie pokrywa twarz serum, zawierającym substancje aktywne. Dopiero wówczas przystępuje do elektroporacji. W efekcie tych działań skóra zostaje dobrze odżywiona, nawilżona i rozjaśniona, uruchomione są także procesy naprawcze. Co ważne, przy mezoterapii bezigłowej rezultaty są widoczne natychmiast i nie ma żadnych niepożądanych śladów na skórze np. po wkłuciu igły, tak jak ma to miejsce przy mezoterapii igłowej.

Czas trwania zabiegu: ok. 60 minut

Częstotliwość: ok. 4-6 zabiegów w odstępach 1-2 tygodni

Mikronakłuwanie - „mikro" czyni cuda

Alternatywą dla mikrodermabrazji i mezoterapii jest mikronakłuwanie. Do jego wykonania wykorzystuje się niewielki przyrząd w kształcie walca wyposażonego w kilkadziesiąt lub nawet kilkaset igieł tak cienkich niczym włos.

- O ile mikrodermabrazja czy peelingi chemiczne opierają się na szerokim, powierzchniowym podrażnianiu skóry, o tyle mikronakłuwanie uszkadza skórę punktowo. Dzięki temu skuteczniej pobudza komórki do samoodnowy - tłumaczy Anna Marcjasz, kosmetolog, instruktor terapii mikroigłowej Arkana. - Ponieważ partie skóry uszkodzone punktowo są otoczone zdrową tkanką, szybciej dochodzi do regeneracji i tym samym efekt odmłodzenia jest jeszcze lepszy.

Przesuwając walec po powierzchni skóry, tworzy się setki tysięcy mikrokanalików, przez które w głąb skóry można wprowadzać składniki aktywne. Powstaje znacznie więcej nakłuć niż w przypadku mezoterapii, choć zabieg jest też mniej bolesny. Kolejną zaletą jest uzyskiwana dzięki mikrouszkodzeniom zdolność przyswajania substancji aktywnych, która wynosi nawet 90%. Igły o długości 0,75-1,5 mm wykorzystywane są w gabinetach kosmetycznych, natomiast najdłuższe - 2-4 mm, są zarezerwowane dla lekarzy .

Wśród efektów mikronakłuwania wymienić można biostymulację naturalnej produkcji kolagenu i w efekcie przebudowę struktury nawet głębszych warstw skóry, wzmocnienie bariery ochronnej naskórka, redukcję zmarszczek i bruzd oraz większą elastyczność i jędrność skóry.

Czas trwania zabiegu: ok. 60 minut

Częstotliwość: 1-2 razy w miesiącu w zależności od długości igieł

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Komentarze

  • 16:08:05, 30-03-2012 ~gość: 79.189.142.xxx

    podobno takie zabiegi można taniej dostać na zakupach grupowych, ktoś próbował?
  • 10:24:09, 04-04-2012 Opcja

    Ja nie próbowałam, niewiem czy bym się zdecydowała na takie zabiegi.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Hospicja.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Oferty pracy