Strona głównaUrodaKoloryzacja włosów - a może specjalista?

Koloryzacja włosów - a może specjalista?

Bardzo często kobiety pytają swoich partnerów, w jakim kolorze włosów lubią je najbardziej. Dla mężczyzny jest to pytanie z tych mocno abstrakcyjnych, bo oni nawet nie próbują wyobrazić sobie swojej wybranki w innym kolorze na włosach. Dlatego w większości przypadków panie muszą radzić sobie same.
Koloryzacja włosów - a może specjalista? Jak jednak uzyskać piękny kolor włosów i nie popełnić błędów w stylu "Ani z Zielonego Wzgórza" farbujących włosy na zielono? W sklepach jest mnóstwo preparatów do koloryzacji. Warto jednak zastanowić się nad wizytą w dobrym zakładzie fryzjerskim. Stylista czy fryzjer ma możliwości idealnego dobrania koloru do karnacji klientki oraz oceni możliwości bezpiecznego użycia na włosach konkretnych odcieni. Wybierze też farbę dobraną do typu urody, wieku i karnacji oraz do kondycji samych włosów.

Jeśli kobieta ma bardzo ciemne włosy to raczej nie powinna farbować ich na jasny blond i to że względów praktycznych - już po tygodniu widoczne będą odrosty i włosy trzeba będzie bardzo często farbować co nie wpłynie na ich kondycję. Podobnie jest w przypadku bardzo jasnych lub mocno siwiejących włosów - tu "straszyć" będą jasne odrosty a dodatkowo bardzo ciemne kosmyki na ogół źle się komponują z karnacją blondynki lub ze skórą dojrzałą. Warto tu pomyśleć o alternatywie w postaci pasemek czy baleyage.

Panie o niezbyt wyrazistych kolorach - szatynki i ciemne blondynki mogą dowolnie wybierać z palety barw, jednak i w ich wypadku ważna jest karnacja i tu przyda się dobre oko fryzjera oraz jego umiejętności tworzenia, między innymi przy pomocy dobierania mocy utleniacza, kolorów pośrednich, zupełnie niedostępnych w sklepach, gdzie kupuje się farby do domowej koloryzacji. Szczególnie istotne jest to przy włosach siwiejących - pozbawione melaniny włosy inaczej "chwytają" farbę i w rezultacie efekt może być zupełnie odmienny od zaplanowanego odświeżenia wizerunku.

Oczywiście pójście do fryzjera nie jest gwarancją doskonałego koloru. Dlatego ważne by przed wizytą zasiegnąć opinii o wybranym salonie i to konkretnie dotyczącej koloryzacji. Nie zawsze bowiem perfekcyjne fryzjerskie cięcie idzie w parze z doskonałym dobieraniem koloru włosów.

Tej wiosny modne będą nadal na włosach kolory mocno nasycone barwami. Jednak tak zafarbowane włosy wyglądają dobrze tylko wówczas, gdy są sprężyste i błyszczące. Dlatego istotne jest także to, by koloryzacja była prowadzona fachowo i prawidłowo i żeby po niej nastąpiło odżywienie włosów i skóry głowy. Pamiętajmy też, że nawet najlepszy fryzjer nie sprawi iż włosy będą piękne bez naszego wysiłku - trzeba o nie zadbać również w domu, na codzień.

Na podstawie materiałów

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • Aktywni 50+
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy