Strona głównaUrodaJeśli chcesz zachować młody wygląd, tego unikaj. Zobacz, co niszczy twoją skórę

Jeśli chcesz zachować młody wygląd, tego unikaj. Zobacz, co niszczy twoją skórę

Czas różnie się z nami „obchodzi" - jedni starzeją się wolniej, inni szybciej. Do pewnego stopnia zależy to od genów, istotne zanczenie mają jednak także czynniki zewnętrzne. Zobacz, co postarza wygląd skóry.
Jeśli twoi rodzice osiwieli w młodym wieku, z dużym prawdopodobieństwem dość szybko zaczniesz zauważać u siebie „srebrne nitki". Podobnie może być ze zmarszczkami. Niemniej, bezpośrednio od ciebie także w znacznej mierze zależy, czy dłużej będziesz się cieszyć młodym wyglądem. Kilka czynników ma destrukcyjny wpływ na twoją skórę.

Słońce

Jakkolwiek jest niezbędne dla dobrego funkcjonowania organizmu, może uszkadzać skórę. I wcale nie trzeba do tego upalnego dnia. Zwsze więc warto używać kremu z SPF co najmniej 15 lub 20. Im częściej się opalasz, tym szybciej starzeje się twoja skóra.

Dieta

Skóra wygląda młodo, o ile dostarczasz jej odpowiednich składników odżywczych. Jeśli zaś stosowana dieta jest bardzo restrykcyjna, z dużym prawdopodobieństwem pozbawiasz się elementów mających dobry wpływ na wygląd skóry. Przykładem może być sposób odżywiania się o niskiej zawartości tłuszczu - niedostateczna ilość tego składnika czyni skórę matową, mało elastyczną i po prostu staro wyglądającą.

Papierosy

Toksyczna mieszanka nikotyny, tlenku węgla oraz wielu innych cząsteczek zawartych w dymie papierosowym powoduje niszczenie naskórka. Rzucenie palenia pozwala skórze natlenić się odpowiednio i poprawić jej wygląd już w ciągu kilku tygodni.

Cukier

Duże ilości w diecie nie sprzyjają ładnej cerze. Mogą uszkodzić skórę niekorzystnie wpływając na , białko, które stanowi jej „rusztowanie". Poza tym zbytnia dawka cukru nierzadko wiąże się z rozwojem cukrzycy i chorobami układu sercowo-naczyniowego, które osłabiają proces gojenia się ran i drobnych uszkodzeń mających wpływ na wygląd skóry.

Kosmetyki

Nie należy przesadzać z ilością używanych kosmetyków. Mogą prowadzić do podrażnienia skóry i sprzyjać jej starzeniu się. Warto też dokładnie zmywać , bo jego resztki oraz toksyny ze środowiska - jeśi są nieusuwane - wywołują przyspieszone starzenie się skóry. Nie należy jednak zbyt często myć twarzy, bo łatwiej ulega wysuszeniu.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Umierać po ludzku
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy