Strona głównaUrodaJakie dolegliwości „leczy” złuszczanie skóry

Jakie dolegliwości „leczy” złuszczanie skóry

Złuszczanie naskórka polega na usunięciu najstarszych martwych komórek skóry na zewnętrznej jej powierzchni. Obejmuje ono różne zabiegi - i chemiczne, i mechaniczne. Ma zastosowanie zarówno kosmetyczne, jak i medyczne.
Jakie dolegliwości „leczy” złuszczanie skóry [Fot. Gennadiy Poznyakov - Fotolia.com] Zabiegi mają długą tradycję, prawdopodobnie wykonywali je już starożytni Egipcjanie. W średniowieczu używano w tym celu , które było skuteczne dzięki działaniu kwasu winowego. Teraz możemy wybierać spośród szeregu zabiegów chemicznych i mechanicznych. Do głównych korzyści eksfoliacji zalicza się:

Walkę z trądzikiem dorosłych

może być bardzo uciążliwy nie tylko dla nastolatków - ludzie dorośli także się z nim zmagają. Złuszczanie skóry pomaga pozbyć się nadmiaru sebum z porów skóry, które sprzyja powstawaniu zmian trądzikowych. Zabieg pozwala usunąć tłuszcz i brud, więc zmniejszy ilość krost. Poza tym pomaga też pozbyć się zaskórników.

Osłabianie widoczności blizn i plam

W efekcie trądziku na skórze nierzadko powstają blizny. Poza tym wraz z czasem i pewnymi zaburzeniami pigmentacji pojawiają się . Złuszczanie może osłabić widoczność zarówno jednych, jak i drugich.

Pomoc w pielęgnacji skóry

Skuteczność nawet najdroższych preparatów do skóry zależy m. in. od stopnia ich wchłaniania się. Jeśli pory są zablokowane, produkty pielęgnacyjne nie mogą skutecznie dostać się do głębszych warstw skóry. Złuszczanie naskórka skutkuje lepszą absorpcją kosmetyków pielęgnacyjnych.

Odmładzanie skóry

Złuszczanie nie tylko pozwala na lepsze wchłanianie dobroczynnych składników z kosmetyków, ale też sprzyja odmładzaniu skóry „od wewnątrz" - prowadzi do poprawy krążenia krwi w skórze twarzy, co oznacza jej lepsze zaopatrywanie w tlen i składniki odżywcze, czyli przekłada się na poprawę wyglądu.

Osłabianie widoczności zmarszczek

Pozbycie się starszej warstwy naskórka sprawia, że skóra młodnieje i się spłycają.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Umierać po ludzku
  • EWST.pl
  • Oferty pracy