Strona głównaUrodaJak wybrać i zadbać o estetyczny, kobiecy tatuaż?

Jak wybrać i zadbać o estetyczny, kobiecy tatuaż?

Jest wyjątkową ozdobą, modną „biżuterią” czy wreszcie osobistą pamiątką - co siedemnasta Polka ma przynajmniej jeden tatuaż. Bogactwo wzorów, artystyczny kunszt i bezpieczne metody zachęcają coraz więcej kobiet do akcentowania w ten sposób swojego stylu.
Jak wybrać i zadbać o estetyczny, kobiecy tatuaż? [Fot. Damian Gretka - Fotolia.com] Na hasło „kobiecy tatuaż” wyszukamy w sieci setki propozycji. Zaraz obok najmodniejszych wzorów w tym sezonie, najbardziej pożądanych motywów w stylizacji paznokci albo trendów w makijażu, pojawiają się oryginalne i kobiece wzory tatuaży. Przez pewien czas królowały łapacze snów, dmuchawce, piórka i jaskółki. Potem przyszła kolej na mandale w przeróżnych postaciach i rozmiarach. Jest w czym wybierać, bo rynek również w Polsce rozwija się z każdym rokiem, a wraz z nim szeroka gama stylów i efektownych wzorów.

Czy tatuaż jest dla mnie?

W latach 90. ubiegłego wieku 13% Polaków zdecydowało się na swój pierwszy tatuaż. Natomiast w latach 2010-2017 39% badanych wybrało taką formę wyrażenia siebie. Aktualnie co 10 mężczyzna w Polsce przyznaje, że ma na ciele choć jeden wzór.
Na tatuaż coraz częściej decydują się również panie – co 17 kobieta nosi taką ozdobę. Pełni funkcję zbliżoną do , na przykład na nadgarstku, kostce czy szyi. Często ma też rolę symboliczną - kobiety chętnie uwieczniają na skórze ulubione sentencje albo imiona i daty urodzin swoich dzieci. Tatuaż traktują jako trwałą i osobistą pamiątkę a nie jednorazowy, spontaniczny kaprys.

Jaki styl tatuażu będzie dla mnie odpowiedni?

Tatuaż realistyczny może przedstawiać portret bliskiej osoby lub obraz zaczerpnięty z ulubionej powieści fantastycznej. Takie zdobienie wymaga ogromnej precyzji i doświadczenia.
Amerykański oldschool charakteryzuje się grubymi konturami, prostotą i surowością, a wzór jest zazwyczaj dopełniony kolorem. Panie chętnie wybierają klasyczne motywy takie jak róże, jaskółki, serca.
Newschool wyróżnia się użyciem wielu barw, dbałością o detale i światłocienie. W ten sposób często ilustrowane są zwierzęta, ptaki albo rośliny.
Dotwork to wyrazisty wzór stworzony za pomocą kropek. Świetnie sprawdza się przy uwielbianych, zwłaszcza przez panie, mandalach.
Watercolor, czyli tatuaż akwarelowy, przypomina kolorowy malunek pędzlem na skórze.
Handpoke to metoda nawiązującą do pierwotnych styli. Polega ona na użyciu igły nasączonej tuszem, która stopniowo tworzy linię.

Czy tatuaże są bezpieczne?

Rosnące zainteresowanie tatuażami sprawia, że wybór salonów i artystów jest naprawdę szeroki. Warto postawić na profesjonalne i sprawdzone studia. Można takie miejsce wcześniej odwiedzić, ocenić jego czystość, jakość sprzętu oraz standardy bezpieczeństwa i higieny pracy. Tatuażysta ma obowiązek pracować w jednorazowych rękawiczkach, o odpowiednim rozmiarze (nie mogą się np. przedziurawić), a materiały, których używa, muszą być sterylne. Nowa igła oraz oryginalnie zapakowany tusz powinny być otwierane przy kliencie.

Jak zabezpieczyć tatuaż tuż po jego wykonaniu?

Ogromne znaczenie ma pielęgnacja, która rozpoczyna się od momentu zdjęcia pierwszej folii, nałożonej przez tatuażystę. Artysta podpowie, jak postępować z tatuażem i odpowie na nurtujące pytania.

Rozpoczynamy od przemycia skóry letnią wodą z dodatkiem szarego mydła lub płynu do higieny intymnej. Następnie osuszamy ją ręcznikiem papierowym – ze względów higienicznych, nie wybieramy tych zwykłych, łazienkowych. Kolejnym krokiem jest nałożenie cienkiej warstwy kremu lub maści o właściwościach przeciwzapalnych i łagodzących. Na koniec owijamy obszar folią. Możemy sobie dodatkowo pomóc, zaklejając brzegi taśmą klejącą.

Jak długo powinniśmy dbać o nowy tatuaż?

W ciągu dnia zmieniamy opatrunek 3-4 razy, jeśli natomiast zostawiamy go na noc – najlepiej nie na dłużej niż 6 godzin. Po około 3 dniach możemy zrezygnować z folii, ponieważ skóra potrzebuje dostępu powietrza dla prawidłowego zagojenia. Później warto pielęgnować tatuaż kremem (zwłaszcza z ) lub specjalistycznym masłem. Dzięki temu nasza skóra będzie chroniona, a zdobienie zachowa wyraziste i piękne kolory. Ile może potrwać gojenie tatuażu? Zazwyczaj kilka tygodni, w zależności od jego rozmiaru, umiejscowienia i indywidualnego przypadku.

Paclan

Tagi: tatuaż

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • eGospodarka.pl
  • Aktywni 50+
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy