Strona głównaUrodaJak pozbyć się cieni pod oczami

Jak pozbyć się cieni pod oczami

Cienie pod oczami mogą być spowodowane różnymi czynnikami, np. zmęczeniem, niedostatkiem snu, alergiami, czy po prostu procesem starzenia się. W każdym razie nie przydają uroku, ale raczej postarzają i sprawiają, że wygląda się nieatrakcyjnie. Oto kilka sposobów na zmniejszenie tego problemu.
Jak pozbyć się cieni pod oczami [fot. Mylene2401 from Pixabay]

Dostatecznie długi sen w odpowiedniej pozycji

pojawiają się zwykle, gdy nie mamy okazji się wyspać lub też śpimy na plecach twarzą „w poduszce". Przede wszystkim trzeba zadbać o długość , bo jego niedobory od razu przekładają się na zmęczony postarzony wygląd, po drugie zaś warto spać na plecach.

Okłady z ogórka

To łatwo dostępne, relatywnie tanie warzywo może sprawić cuda - szybko osłabia cienie i odżywia skórę. zawierają , która poprawia krążenie krwi i zmniejsza krzepliwość. Schłodzone plastry warto położyć na kilkanaście minut na powiekach - poprawią ukrwienie skóry i zmniejszą przebarwienia.

Antyhistaminy

Jeśli przyczyną ciemnych śladów pod oczami jest , trzeba sięgnąć po środki antyhistaminowe, które łagodzą reakcje alergiczne. W efekcie ich stosowania skóra pod oczami stanie się jaśniejsza.

Okłady z ziemniaków

Ziemniaki, podobnie jak ogórki, są skuteczne w zmniejszeniu przebarwień pod oczami. Zawierają , która wykazuje silne działanie przeciwutleniające - naprawia uszkodzone komórki skóry i zmniejsza produkcję melaniny w skórze stanowiacą jedną z przyczyn ciemnych plam.

Ograniczenie soli

Niewielkie ilości są nam niezbędne do normalnego funkcjonowania, ale w naszej diecie zwykle jest znacznie za dużo. To z kolei odwadnia organizm, a skóra staje się przesuszona i miejscami opuchnięta. Ogranicz tę przyprawę, a zaczniesz wyglądać młodziej.

Ostrożna pielęgnacja

Szczególnie dotyczy to skóry pod oczami, jest ona najcieńsza, więc każdy zabieg może wywoływać uraz lub podrażnienie i stany zapalne. Warto zachować szczególną ostrożność zarówno nakładając makijaż, jak i go zmywając. Zaleca się stosowanie bezzapachowych, delikatnych preparatów do demakijażu.

Przeczytaj także


Alergia / Alergie - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Alergia to choroba wywoływana reakcją układu odpornościowego na określone substancje, na przykład pyłki, kurz, jad pszczeli, czy sierść zwierząt domowych. Choroby wywołane przez alergeny stały się bardzo częstym zjawiskiem w ciągu ostatniego półwiecza. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Pola Nadziei
  • EWST.pl
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy