Strona głównaUrodaGdy rozmiar ud staje się problemem, pomoże chirurg plastyczny

Gdy rozmiar ud staje się problemem, pomoże chirurg plastyczny

Nie ma kobiety, która nie pragnie mieć szczupłych i zgrabnych nóg. Niestety, mimo stosowania odpowiedniej diety, kremów, ćwiczeń czy masaży, nie zawsze jest to możliwe. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest zabieg chirurgiczny.
Gdy rozmiar ud staje się problemem, pomoże chirurg plastyczny [Fot. underdogstudios - Fotolia.com] Uda to jedna z tych części ciała, które niechętnie wybaczają brak ruchu i nieodpowiednią dietę. Nawet, jeśli poświęcamy im czas, trudno wymodelować je tak jak byśmy sobie tego życzyły. Dzięki zabiegowi plastyki ud, już w jeden dzień można osiągnąć to, co nie udawało się latami.

Plastyka ud – dla kogo?

jest niekiedy jedynym sposobem na jędrne i smukłe uda u osób, które mają tendencję do gromadzenia tkanki tłuszczowej właśnie w tym miejscu. Zdarza się, również, że uda rozrastają się w wyniku uwarunkowań genetycznych i regularne ćwiczenia niewiele tu pomogą – mówi dr n. med. Ryszard Mądry, chirurg plastyczny ze szpitala Żagiel Med w Lublinie. – Do operacji kwalifikują się również te osoby, których figura zniekształcona została przez nagły spadek wagi, a także pacjenci, u których doszło do zwiotczenia skóry i tkanki podskórnej w wyniku naturalnego procesu starzenia się. Kandydat do operacji musi być w dobrej formie. Nie może być obciążony ciężkimi ani przewlekłymi chorobami – dodaje dr n. med. Ryszard Mądry.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg poprzedza konsultacja lekarska, podczas której pacjent otrzymuje informacje o przebiegu operacji, znieczuleniu, ewentualnych powikłaniach oraz spodziewanych efektach.

– Zabieg przeprowadzany jest w i trwa ok. 2-3 godzin. Podczas operacji usuwa się nadmiar skóry i / lub odsysa tkankę tłuszczową. Cięcie pozostawia bliznę po wewnętrznej stronie uda i w okolicy pachwiny – tłumaczy doktor Mądry. – Po nacięciu, usuwa się nadmiar tkanki tłuszczowej i skórnej, następnie modeluje kształt ud. Po założeniu szwów nakładana jest specjalna bielizna uciskowa, która powinna być noszona przez ok. 4 tygodnie w dzień i w nocy oraz przez kolejne 2 tygodnie w dzień. Pacjentka pozostaje w szpitalu około 1 – 2 dób, a pełną sprawność odzyskuje w ciągu 6 – 8 tygodni – dodaje specjalista.

Zalecenia po operacji

Przez pierwsze kilka dni po zabiegu, pacjentka może odczuwać dolegliwości bólowe, które uśmierzane są . Efekt zabiegu jest natychmiastowy. Pacjent może zaobserwować zmiany natychmiast po przebudzeniu się z narkozy.

– W tym czasie występuje większy obrzęk a także zasinienia, które ustępują po ok. 21 dniach. Mniejsze obrzęki mogą utrzymywać się przez nawet przez 3 miesiące. W ciągu pierwszych dni zaleca się odpoczynek i oszczędzający tryb życia. Do codziennej, niezbyt forsującej aktywności fizycznej można wrócić już po 7 dniach – mówi chirurg.

Rezultatem zabiegu są wyraźnie smuklejsze uda, z ujędrnioną i napiętą skórą po ich stronie przyśrodkowej. Ich wysmuklenie poprawia proporcje całej sylwetki, co ma niebagatelny wpływ na samoocenę i samopoczucie pacjenta. Z tego względu plastyka ud nie powinna być uważana wyłącznie za zabieg czysto kosmetyczny. Warto docenić również pozostałe korzyści wynikające z leczenia tego rodzaju.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Hospicja.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Oferty pracy