Strona głównaUrodaDepilacja czy epilacja? Jak walczyć z nadmiernym owłosieniem?

Depilacja czy epilacja? Jak walczyć z nadmiernym owłosieniem?

Problem nadmiernego owłosienia wielu kobietom spędza sen z powiek – może mieć nawet wpływ na pogorszenie kondycji psychicznej pań. Depilacja nóg w warunkach domowych to zwykle czasochłonne i bolesne zajęcie. Może zamiast depilatorów, kremów i golarek warto spróbować nowych metod, np. epilacji laserowej?
Depilacja czy epilacja? Jak walczyć z nadmiernym owłosieniem? [fot. zimą pamiętaj o depilacji] Sposobem na zaoszczędzenie czasu, a w efekcie także pieniędzy, jest wykonywana w profesjonalnych gabinetach epilacja. Usuwa owłosienie z cebulkami, dlatego możemy przestać martwić się o kupowanie kolejnych produktów do i zacząć spędzać wieczory w bardziej kreatywny sposób.

Ta zima pójdzie gładko!

Epilacja to najprościej mówiąc usuwanie wraz z korzeniami, czyli cebulkami. Różni się od popularnej depilacji tym, że już po kilku zabiegach możemy pozbyć się włosków na stałe i na dobre zapomnieć, czym „obdarzyła” nas Matka Natura. Epilacja nie powoduje skutków ubocznych, które pojawiają się na przykład po goleniu zwykłą maszynką, czyli odrastających grubszych, ciemniejszych i jeszcze trudniejszych do zwalczenia włosków oraz podrażnionego naskórka. Ilość koniecznych dla uzyskania zadowalającego rezultatu zabiegów zależy od fizjologii włosa pacjenta. Polska jest obszarem geograficznym, na którym dominują osoby o fototypie skóry I-III oraz o brązowym i jasnym kolorze , a co za tym idzie, zawartość melaniny we włosach Polaków jest średnia lub mała. Dany fototyp może okazać się więc szczególnie predysponowany do użycia konkretnego lasera. Dodatkowo zabieg ma właściwości lecznicze, ponieważ z łatwością możemy pozbyć się wrastających, sprawiających ból włosków. To najlepszy wybór dla kobiet, które cenią sobie nienaganny wygląd i nie chcą tracić czasu na codzienne powtarzanie rytuału depilacji. Epilację bez obaw przeprowadza się na wszystkich partiach ciała, także w okolicach bikini i pod pachami.

Jak wygląda zabieg?

Włoski usuwane są przy pomocy energii światła. W zależności od rodzaju owłosienia w gabinecie używa się odpowiedniej długości oraz częstotliwości impulsów, tak aby nie podrażnić delikatnych włosków i skóry. Według badań dla naszego obszaru geograficznego najbardziej skuteczne są lasery emitujące światło o długość fali 755 nm (aleksandrytowy) lub 810 nm (diodowy). Laser diodowy wykorzystujący technologię elos efektywniej usuwa wszystkie kolory włosków, nawet te bardzo jasne. – Dzięki uzupełniającemu oddziaływaniu prądu RF technologia elos umożliwia zmniejszenie gęstości energii światła. Ponieważ przepływ prądu nie ma związku z zawartością melaniny w skórze, elos pozwala usunąć wszystkie kolory włosów (ciemne, brązowe, rude, jasne, siwe) ze wszystkich typów skóry, włącznie ze skórą opaloną. Zabieg w technologii elos jest aż o 60% bardziej skuteczny od podobnych epilacji – tłumaczy Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny z firmy SHAR-POL specjalizującej się w nowoczesnych systemach dla medycyny estetycznej. Epilacja zapewnia gładkie nogi na długo, a zabieg jest szybki i niezawodny.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Aktywni 50+
  • Kobiety.net.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Oferty pracy