Strona głównaUrodaCztery powszechne mity dotyczące starzenia się skóry

Cztery powszechne mity dotyczące starzenia się skóry

Widoczny na skórze upływ czasu to zupełnie normalny proces, który co prawda można starać się osłabiać, ale zupełnie wyeliminować się nie da. Wraz z dyktatem młodego wizerunku zagadnienie wszelakich działań, zabiegów i kosmetyków anti-aging stało się bardzo popularne, a w związku z tym wokół tematu powstało kilka mitów. Nie daj się im zwieść.
Cztery powszechne mity dotyczące starzenia się skóry [© JenkoAtaman - Fotolia.com] Mit 1 To, jak starzeje się skóra, zostało zapisane w DNA

Geny odgrywają ważną rolę w sposobie przebiegu procesu starzenia się, ale to tylko część historii. Stanowią pewien rezerwuar możliwości, a my z niego korzystamy mądrze lub nieodpowiedzialnie. Przykładowo, dziś już wszyscy wiedzą, że długa powtarzana ekspozycja na znacznie przyspiesza oznaki upływu czasu - nawet 80 procent uszkodzeń skóry, jak informują uczeni, może być spowodowanych promieniowaniem UV. Nie jest zatem powiedziane, że jeśli twoja mama po sześćdziesiątce mogła pochwalić się gładką buzią, ty także możesz liczyć na młody wizerunek w tym wieku - wiele zależy od twojego stylu życia, w tym od stosowania ochrony przeciwsłonecznej (np. odpowiedzialnego opalania się), poziomu spożycia , a także tego, czy .

Mit 2 Krem nawilżający zapobiega zmarszczkom

Stosowanie kremu nawilżającego nie ustrzeże cię przed rozwojem . Nie oznacza to jednak, że możesz go wyrzucić z listy zakupów. Taki krem w istocie sprawia, że twoja skóra czuje się i wygląda lepiej. Pomaga on bowiem zatrzymać wodę oraz lipidy i powoduje chwilowe wypełnienie się naskórka dając efekt wygładzenia. Nie oznacza to natomiast, że niweluje zmarszczki, bo one tworzą się w głębszej warstwie skóry właściwej, do której krem nie dociera.

Mit 3 Zmarszczki tworzą w wyniku uśmiechów i marszczenia brwi

Właściwie jest to prawda, ale niecała... . Zmarszczki mogą być wywoływane powtarzanym wyrazem twarzy, ale zmniejszenie jędrności i gładkości na powierzchni skóry jest głównie skutkiem rozpadu naturalnego i lipidów.

Mit 4 Ćwiczenia mięśni twarzy zwalczą zmarszczki

Rozpowszechniane bywają informacje, że określone ćwiczenia pomogą wyeliminować kurze łapki czy obwisłe policzki. Niestety, w rzeczywistości mogą pogorszyć sytuację. Takie ćwiczenia są polecane, jeśli chcesz pozbyć się sztywności karku, ale jeśli chodzi o skórę twarzy, mogą zintensyfikować oznaki starzenia się tak jak ma to miejsce w przypadku częstego marszczenia brwi i uśmiechów.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Pola Nadziei
  • Hospicja.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X