Strona głównaUrodaCzarny bez skuteczny w zapobieganiu zmarszczkom i innym objawom starzenia się

Czarny bez skuteczny w zapobieganiu zmarszczkom i innym objawom starzenia się

Nie ma sensu wydawać fortuny na markowe kremy i czy poddawać się drogim zabiegom kosmetycznym, mówią badacze Uniwerystetu Wschodniej Anglii, składnik czarnego bzu może istotnie zahamować powstawanie zmarszczek i sprawić, że skóra będzie wyglądała młodo.
Czarny bez skuteczny w zapobieganiu zmarszczkom i innym objawom starzenia się [fot. RitaE from Pixabay]
Znajdujące się w czarnym bzie mają działanie przeciwzapalne i poprawiają mikrokrążenie. To o tyle istotne, że istnieje jasny związek między krążeniem w skórze i starzeniem się - wraz z wiekiem bowiem zmniejsza się przepływ krwi do . Do siedemdziesiątki mikrokrążenie osiąga jedynie 40 procent tego, co je cechowało, gdy mieliśmy dwadzieścia lat. Tak zmniejszone ukrwienie odpowiada za utratę elastyczności i pełności oraz pojawianie się zmarszczek. Ponadto słabszy powoduje też, że rany dłużej się goją.

Jeśli chodzi z kolei o stany zapalne, ich nagromadzanie się prowadzi do niszczenia komórek i uszkodzeń tkanek, co dotyczy również skóry. W im większym stopniu ograniczy się ilość wolnych rodników, które sprzyjają , tym silniej powstrzyma się procesy starzenia się. Temu zaś służą przeciwutleniacze, takie właśnie jak antocyjany.

Antocyjany znajdują się w wielu owocach, ale pokazano, że jest jednym z najbogatszych źródeł tych flawonoidów.

Prepararty z czarnym bzem pomagają zachować gładką, wolną od skórę mającą ładny, równomierny kolor i utrzymującą dobrą elastyczność.

Na podstawie: The Elderberry Way To Perfect Skin

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • EWST.pl
  • Oferty pracy