Strona głównaUrodaCynamon pomoże stracić na wadze

Cynamon pomoże stracić na wadze

Kolejne badania opublikowane w magazynie „Metabolism: Clinical and Experimental": cynamon może wspomagać odchudzanie.
Cynamon pomoże stracić na wadze [fot. Daria Jakowlewa z Pixabay]
Od wieków stosowano zarówno w medycynie, jak i kulinariach. W europejskiej i azjatyckiej tradycji leczniczej cynamon polecano na niestrawność i stany zapalne. W kulinariach zaś był wykorzystywany jako środek konserwujący. Teraz pokazano (ponownie), że może wspomagać odchudzanie.

Przyprawa zawiera aldehyd cynamonowy, który nadaje jej charakterystyczny smak i pomaga spalać tłuszcz.

Cynamon poprawia metabolizm, ponieważ wymaga od organizmu zużycia więcej energii do jego przetworzenia w porównaniu do innego jedzenia. Ponadto jedna łyżeczka cynamonu to 1,6 gramów , który wspomaga pracę jelit i wydłuża czas, w którym czujemy się najedzeni. Jednocześnie jest niskokaloryczny.

To nie wszystko, poprawia wrażliwość na i redukuje poziom cukru we krwi, a to istotne czynniki zmniejszania wagi i kontroli cukrzycy typu 2. Wreszcie przyprawa wykazuje właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne, dzieki czemu ułatwia przetwarzanie jedzenia, co jest szczególnie pomocne przy niezdrowej diecie.

Cynamon może być dodatkiem do wielu napojów i dań, przykładowo, można dorzucić go do: kawy, owsianki, koktajli owocowych, ciastek, chleba bananowego, dań z kurczakiem, etc.

Ze względu na jego wyjątkowe właściwości prozdrowotne, obecnie bada się pod kątem jego potencjału w walce z chorobą Alzheimera i zmniejszania objawów zespołu jelita drażliwego oraz raka jelita grubego.

Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, na całym świecie z nadwagą zmaga się niemal 2 miliardy ludzi, a 600 milionów z nich cierpi na otyłość. Statystyki pokazują też, że większość światowej populacji żyje w krajach, w których nadwaga i otyłość zabijają więcej osób niż niedowaga.

Wyniki badań:

Przeczytaj także


Cukrzyca - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Cukrzyca to choroba przewlekła metaboliczna, która charakteryzuje się podwyższonym stężeniem glukozy (hiperglikemią) we krwi. Wyróżnia się dwa główne typy cukrzycy. Typ 1 ma podłoże autoimmunologiczne, zaś typ 2 jest wynikiem insulinoodporności i zaburzeń w wydzielaniu insuliny. czytaj dalej »


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Hospicja.pl
  • Aktywni 50+
  • Oferty pracy