Strona głównaUrodaChirurgiczny sposób na fałdy na brzuchu: plastyka powłok brzusznych

Chirurgiczny sposób na fałdy na brzuchu: plastyka powłok brzusznych

Pani Basia intensywnie się odchudzała. W końcu udało jej się osiągnąć wymarzoną wagę. Niestety nie wszystko poszło tak, jak by sobie tego życzyła. Po nadmiarze kilogramów został ślad. Teraz jej brzuch szpeci obwisły luźny fałd skóry. Z podobną sytuacją spotkał się pan Adam. Ilu z was boryka się z tym samym problemem? Ilu z was zastanawia się, jak pozbyć się tego kłopotu?
Chirurgiczny sposób na fałdy na brzuchu: plastyka powłok brzusznych [© vchalup - Fotolia.com] Dla kogo plastyka powłok brzusznych?

Szybkiej bardzo często towarzyszą efekty uboczne w postaci obwisłej skóry brzucha, której wygląd pomimo stosowania ćwiczeń i diety nie poprawia się. Z takim problemem notorycznie borykają się zarówno kobiety jak i mężczyźni.

– Właśnie takim osobom dedykowana jest operacja plastyczna powłok brzusznych – tłumaczy dr n. med. Ryszard Mądry, chirurg plastyczny z prywatnego szpitala Żagiel Med w Lublinie. – Do zabiegu kwalifikują się także osoby z dużą ilością tkanki tłuszczowej na brzuchu oraz kobiety po przebytej ciąży, które nierzadko muszą radzić sobie z nadmiarem skóry w okolicy podbrzusza. Nie mogą być to jednak pacjentki i pacjenci z wyraźną nadwagą i otyłością. Z operacją wstrzymać powinny się także kobiety, które planują jeszcze zajść w ciążę – wyjaśnia lekarz.

Na czym polega plastyka powłok brzusznych?
to zabieg chirurgiczny, który ma na celu zredukowanie obwisłego brzucha i skóry na brzuchu. W tym celu wycina się nadmiar tkanki skórno-tłuszczowej zlokalizowanej poniżej pępka i dokonuje się plastyki mięśni prostych brzucha. Cały zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, a wszystkie cięcia przebiegają w okolicy podbrzusza.

– Należy liczyć się z tym, że blizna po takiej operacji jest trwała i nie zniknie w czasie rekonwalescencji. Aby jak najbardziej zminimalizować ślady skalpela chirurg plastyczny może umieścić szwy poniżej linii majtek lub w przypadku kobiet w starej bliźnie po cesarskim cięciu – wyjaśnia doktor Mądry.

Kiedy decyzja o operacji zapadła…

Decyzję o plastyce powłok brzusznych chirurg plastyczny podejmuje na podstawie wywiadu z pacjentem oraz ogólnych wyników badań. Tego typu operacja nie jest zabiegiem błahym, dlatego należy ściśle trzymać się zaleceń lekarza. Na dwa tygodnie przed ustalonym terminem zabiegu powinno się odstawić wszelkiego rodzaju używki (tytoń, alkohol) oraz leki przeciwbólowe. Należy też zrezygnować z bardzo rygorystycznych diet.

– Potraktowanie tych instrukcji po macoszemu, może przyczynić się do powikłań w czasie operacji, a także do wydłużenia procesu rekonwalescencji – ostrzega lekarz.

A po zabiegu…

Po zabiegu pacjent musi liczyć się jeszcze z 2-3 dniowym pobytem w szpitalu. W tym czasie jest pod stałą obserwacją personelu medycznego. Szwy usuwane są zazwyczaj do 14 dni po zabiegu. Pacjent jest zobowiązany do noszenia przez kolejne 6 tygodni specjalnego ubrania uciskowego, które pomaga w rekonwalescencji i eliminacji opuchlizny.

– Plastyka powłok brzusznych to bardzo rozległy zabieg, dlatego operowany musi mieć na uwadze wystąpienie obrzęku, siniaków i bólu w okolicy operowanej. Pacjent może czuć się osłabiony i doświadczać zaburzeń czucia. Wszystkie te dolegliwości stopniowo zanikają w ciągu kilku miesięcy po zabiegu – tłumaczy chirurg i dodaje, że po operacji należy być pod stałym nadzorem lekarza prowadzącego.

A może liposukcja?
pozwala na zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Z kolei plastyka powłok brzusznych dodatkowo rozprawia się z obwisłymi fałdami brzusznymi. Ta druga metoda jest zdecydowanie bardziej inwazyjna. Podczas liposukcji powstają jedynie małe, około półcentymetrowe cięcia. Natomiast podczas plastyki pacjent musi liczyć się z głębokimi ranami, które goją się nawet kilka miesięcy. Niemniej obie metody mogą być rozwiązaniem dla pacjentów chcących pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej i można je w wybranych przypadkach łączyć. Należy jednak pamiętać, że ani plastyka powłok brzusznych, ani liposukcja nie są lekarstwem na . Po obu zabiegach pacjent uzyskuje satysfakcjonującą go sylwetkę. Będzie to jednak efekt nietrwały, jeżeli po operacji nie zastosuje odpowiedniej diety i ćwiczeń. Dalsze modelowanie figury sprawi, że rezultaty zabiegu nie przepadną.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Komentarze

  • 13:27:37, 09-06-2017 ~gość: 213.241.93.xxx

    Po dwóch ciążach miałam miałam sporą fałdę , żadne ćwiczenia, masaże , kremowanie, nic a nic mi nie pomagało. Żle się z tym czułam a już najgorzej było latem, jak trzeba było nałożyć bikini Dlatego zdecydowałam się na korekcję powłok brzusznych . Jestem po zabiegu i jestem mega zadowolona, kompleks mój zniknął a brzuch jest ładniejszy niż wyobrażałam
    ... zobacz więcej
  • 10:38:36, 12-07-2017 euzebia

    A jak długo takie efekty będą się utrzymywały?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • eGospodarka.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy