Strona głównaUrodaBotoks: nie tylko przeciw zmarszczkom

Botoks: nie tylko przeciw zmarszczkom

Botoks, zabieg nr 1. wśród gwiazd i najchętniej wybierana kuracja odmładzająca. Ciężko poddać ocenie źródło jego popularności, ale jednym z pewniejszych jest po prostu moda i dostępność metody w wielu gabinetach. Gdy myślimy „odmładzanie”, w głowie od razu pojawia się „botoks”. Ale czy spłycanie zmarszczek to jego jedyne zastosowanie?
Botoks: nie tylko przeciw zmarszczkom [Fot. REDPIXEL - Fotolia.com] Botoks na bruksizm: to schorzenie, które objawia się zgrzytaniem zębami, prowadzącym do ich ścierania. Nie jest ono kontrolowane przez człowieka i występuje głównie nocą, podczas snu. Spowodowane jest bolesnym napięciem mięśni żuchwy. W przypadku bruksizmu botoks wstrzykuje się właśnie w te mięśnie, co prowadzi do redukcji ich siły. Według specjalistów najlepsze efekty przynosi wstrzykiwanie toksyny botulinowej co pół roku przez okres dwóch lat. Po pewnym czasie lekarz może ocenić, czy konieczne są kolejne serie zabiegu, czy osiągnięty już został pożądany efekt.

Botoks na nadpotliwość: Najmniej znanym zastosowaniem botoksu jest . To częsta przypadłość, zwłaszcza wśród osób prowadzących stresujący styl życia. Leczy się ją stosując farmakoterapię, odpowiednie kosmetyki ograniczające wydzielanie potu, ale uzyskany efekt nie zawsze jest satysfakcjonujący, a przede wszystkim pozostaje nietrwały. Toksyna botulinowa umożliwia zablokowanie połączeń nerwowo-mięśniowych, co prowadzi do zatrzymania wydzielania potu przez zlokalizowane tam gruczoły potowe. Takie zastosowanie botoksu cieszy się dużą popularnością zwłaszcza wśród osób pracujących na wysokich stanowiskach lub w grupie, gdzie liczy się profesjonalny wygląd. Co ważne, wykonywany jest w znieczuleniu ze względu na bolesność (zwłaszcza wewnętrznych stron dłoni).

Botoks na migrenę: Choć pewnie niewielu z Was o tym słyszało, od kilku lat skutecznym sposobem leczenia przewlekłej jest zastosowanie botoksu. Tę właściwość toksyny botulinowej odkryli lekarze medycyny estetycznej dosłownie przypadkowo w trakcie zabiegów odmładzających. Podaje się malutkie dawki toksyny podskórnie, w ustalone miejsca na głowie. To rozwiązanie trwalsze od stosowania niezdrowych dla naszego żołądka tabletek i skuteczne.

Klinika Medycyna Młodości

Przeczytaj także


Ból, bóle głowy - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Na bóle głowy skarży się aż 70 procent Polaków. Dolegliwości te mogą być spowodowane przez szereg przyczyn - fizycznych, chemicznych, psychicznych, bakteriologicznych, neurologicznych. Ich zidentyfikowanie jest jednak bardzo istotne ze względu na podjęcie odpowiedniego leczenia. czytaj dalej »


Migrena / Migreny - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Migrena to rodzaj powtarzających się silnych bólów głowy, które mogą mieć istotny negatywny wpływ na jakość życia. Objawy migreny nie zawsze są widoczne dla otoczenia, tymczasem schorzenie to dotyka 10-12% populacji i jest niezwykle uciążliwe i bolesne. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • eGospodarka.pl
  • Umierać po ludzku
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy