Strona głównaUrodaAtrakcyjność poprawia dobrostan, choć zależy to od... miejsca zamieszkania

Atrakcyjność poprawia dobrostan, choć zależy to od... miejsca zamieszkania

Czy atrakcyjni ludzie naprawdę czerpią korzyści ze swojego wyglądu? I jeśli tak, to w jaki sposób? Jak stwierdzili uczeni z University of Georgia i University of Kansas: w istocie osoby atrakcyjne mają zwykle więcej relacji społecznych, a tym samym zwiększone poczucie dobrostanu psychicznego. Jak się wydaje, to może być powodem, dla którego każdego roku wydaje się miliardy dolarów na poprawę wyglądu.
Atrakcyjność poprawia dobrostan, choć zależy to od... miejsca zamieszkania [© goodluz - Fotolia.com]
Okazuje się jednak równocześnie, że znaczenie atrakcyjności nie jest uniwersalne; zależy od tego, gdzie mieszkamy.

Znaczenie atrakcyjności w życiu codziennym nie jest po prostu jest kwestią ludzkiej natury. Wpływ na życie społeczne zależy od środowiska społecznego, w którym żyjemy. Bycie ładnym czy przystojnym ma znaczenie w bardziej mobilnych społecznie obszarach miejskich (a w przypadku kobiet faktycznie wskazuje na dobrostan psychiczny), ale jest znacznie mniej istotna na obszarach wiejskich. W miastach poziom wyboru społecznego jest wysoki i obcowanie z atrakcyjnymi ludźmi stanowi jeden z jego elementów.

Innymi słowy, w regionach miejskich wolny rynek relacji powoduje, że atrakcyjność staje się ważniejsza dla zabezpieczenia więzi społecznych, a w konsekwencji dla dobrego samopoczucia. Na wsiach w mniejszym stopniu dotyczą wyboru, a bardziej odnalezienia się w mniejszej w mniejszej, ustalonej społeczności. Stąd atrakcyjność jest słabiej kojarzona z nawiązywaniem przyjaźni i .

Co więcej, jak odkryli psycholodzy, kobiety w miastach potrzebują wyglądu nie odstającego od przeciętnej, by doświadczyć dobrego samopoczucia i satysfakcjonującego życia społecznego.

Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Aktywni 50+
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Oferty pracy