Strona głównaUrodaZima najlepszym okresem by pozbyć się przebarwień skóry

Zima najlepszym okresem by pozbyć się przebarwień skóry

Niektórzy z nas lubią piegi zarówno u siebie, jak i u innych. Przebarwienia skóry nie zawsze jednak dodają uroku. Często są niechcianymi i postarzającymi plamkami, które mogą być uciążliwe i odbierać pewność siebie. Przebarwienia to powszechny problem, szczególnie u kobiet dojrzałych. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym można je pokonać. Zima to najlepszy czas na to, aby zmierzyć się z przebarwieniami.
Zima najlepszym okresem by pozbyć się przebarwień skóry powstają na skutek zaburzeń pigmentacji. Ich pojawianie się związane z ilością melaniny - pigmentu w naszej skórze. Melanina zawarta jest w melanocytach, komórkach produkujących pigment w warstwie podstawowej naskórka. Zaburzenia w tej produkcji, a co za tym idzie nadmiar lub niedobór melaniny sprawiają, że na skórze pojawiają się często nieestetyczne przebarwienia.

Najpowszechniejszą przyczyną ich powstawania jest promieniowanie UV. Nadmierna ekspozycja skóry na słońce, powoduje nadprodukcję i gromadzenie się melaniny w komórkach skóry. Dlatego też niechciane zmiany pojawiają się w miejscach najczęściej odsłanianych: twarz, dłonie i dekolt.

Jednak przebarwienia mogą pojawić się także na skutek przyjmowania niektórych leków, np. hormonów, w trakcie ciąży, podczas zażywania tabletek antykoncepcyjnych, jako zmiany pozapalne, np. po trądziku lub jako objaw choroby. Na nieestetyczne plamy na skórze często skarżą się - są to tzw. plamy wątrobowe. Ich przyczyną jest wieloletnia kumulacja promieniowania UV.

Na szczęście przebarwienia skóry nie są problemem, z którym nie można walczyć. Przebarwienia spowodowane promieniowaniem słonecznym są umiejscowione dość płytko w naskórku, dlatego możliwe jest leczenie ich preparatami podawanymi bezpośrednio na skórę. Już nasze babcie znały sposoby na przebarwienia. By zmniejszyć widoczność , stosowały toniki z ogórka i pietruszki, a także sok z cytryny. Jednak w większości przypadków te metody nie wystarczają. Warto wtedy sięgnąć po specjalistyczne kosmetyki, dzięki którym możliwa jest znaczna redukcja, a czasem nawet całkowite usunięcie przebarwień.

Kosmetyki przeznaczone do skóry z zaburzeniami pigmentacji zawierają składniki, które hamują produkcję melaniny, zakłócają jej przenoszenie do zewnętrznych warstw skóry, a także przyspieszają złuszczanie się naskórka - mówi Joanna Malicka z iS Clinical - Po ich zastosowaniu cera staje się jaśniejsza i gładsza, a zmiany skórne są niemal niewidocznie.

Te właściwości mogą się okazać szczególnie istotne zimą, kiedy nasza skóra potrzebuje silniejszego nawilżenia. Według specjalistów jest to najlepszy czas na walkę z zaburzeniami pigmentacji, gdyż jesteśmy teraz znacznie mniej narażeni na działanie promieni słonecznych. Warto więc wykorzystać niesprzyjającą aurę za oknem, aby móc przywitać wiosnę z piękną i gładką cerą.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • EWST.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy