Strona głównaUrodaNowy eliksir młodości? Wyciąg z klonu pomoże zachować młody wygląd

Nowy eliksir młodości? Wyciąg z klonu pomoże zachować młody wygląd

Klon kojarzy się głównie z syropem klonowego i pięknymi jesiennymi liśćmi. Okazuje się, że tym pięknem może się z nami podzielić - ekstrakt z liści tego drzewa pomaga zapobiegać powstawaniu zmarszczek.
Nowy eliksir młodości? Wyciąg z klonu pomoże zachować młody wygląd [Fot. Georgy Dzyura - Fotolia.com]
Jak wskazuję uczeni z University of Rhode Island, już wcześniej badano wpływ zdrowotne soków i syropu z klonu cukrowego i czerwonych klonów na zdrowie. Dodają, że rdzenni Amerykanie używali liści z czerwonych klonów w ich medycynie tradycyjnej.

Elastyczność skóry utrzymują białka takie jak elastyna. zaś powstają, gdy w procesie starzenia się białko to stopniowo ulega zniszczeniu pod wpływem enzymu elastazy. „Chcieliśmy sprawdzić, czy ekstrakty liści z czerwonych klonów mogą blokować aktywność elastazy", wyjaśniają autorzy badań.

Uczeni wyodrębnili zwiazki fenolowe w liściach klonu nazywane galotaninami zawierającymi rdzeń z sorbitolu (glucitol-core-containing gallotannins, GCG) i zbadali zdolność każdej takiej substancji do hamowania aktywności elastazy. Okazało się, że związki te mogą nie tylko zakłócać elastazę, ustalono, że chronią skórę przed i rozjaśniają ciemne plamy, np. tzw. .

Według autorów, ekstrakty z klonu mogą napinać ludzką skórę podobnie jak Botoks, choć są stosowane miejscowo, a nie są wstrzykiwane jako toksyna. To z kolei, że wyciąg pochodzi z drzewa, ma istotne znaczenie dla konsumentów, którzy poszukują produktów zawierających naturalne, roślinne składniki.

Autorzy opracowali i opatentowali preparat zawierający GCG z letnich i jesiennych liści klonu oraz soku klonu, który nazwali MaplifaTM.

Wyniki badań zostaną przestawione na spotkaniu American Chemical Society.

Na podstawie:

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • EWST.pl
  • Pola Nadziei
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy