Strona głównaUrodaNie tylko dla pań. Jakie zabiegi estetyczne wykonują mężczyźni?

Nie tylko dla pań. Jakie zabiegi estetyczne wykonują mężczyźni?

Mężczyźni niechętnie chodzą do lekarza. Raporty GUS z ostatnich kilkunastu lat potwierdzają, że w tym czasie u lekarza było ok. 75 proc. kobiet, a tylko 55-64 proc. mężczyzn. Jest jednak wyjątek - panowie pojawiają się coraz częściej w gabinetach medycyny estetycznej. Jakie zabiegi wykonują?
Nie tylko dla pań. Jakie zabiegi estetyczne wykonują mężczyźni?  [© paulgulea - Fotolia.com] Dbanie o swój wygląd nie jest dla współczesnych panów powodem do wstydu. Poddają się pielęgnacjom, kiedy chcą być poważnie traktowani jako partnerzy w dziedzinie prywatnej, ale też jako współpracownicy w życiu zawodowym. Starają się coraz częściej dbać o wysportowaną sylwetkę, wypielęgnowaną skórę, elegancką fryzurę, zadbane dłonie czy przyjemny zapach. Wypoczęta, młodo i zdrowo wyglądająca skóra jest dla wielu wyrazem kompetencji i sukcesu, a także elementem pomagającym wzbudzać zaufanie - srogi wyraz twarzy wynikający z poprzecznych zmarszczek na czole i opadających kącików ust nie jest pożądany w kontaktach biznesowych.

Z badań TNS Polska wynika, że co piąty mężczyzna korzysta z zabiegów medycyny estetycznej, aby zahamować proces starzenia się skóry lub zlikwidować jego oznaki. Statystyki pokazują też, że mężczyźni zostawiają w klinikach medycyny estetycznej 1 - 2,5 tys. zł.

Mężczyźni wykazują zainteresowanie np. zabiegami przeciw łysieniu - takimi jak czy osocze bogatopłytkowe. Wypadanie włosów jest w przypadku panów jednym z najczęściej występujących problemów estetycznych. Często bardzo niekomfortowe jest dla nich także lub zmarszczki na twarzy. W tym celu najczęściej stosuje się zabiegi z toksyną botulinową tzw. botox. Wielu z nich decyduje się również na depilację laserową. Ramiona, brzuch i plecy - to miejsca z których mężczyźni najczęściej chcą pozbyć się niechcianych włosków. Wzrasta też popularność depilowania rąk, nóg czy okolic intymnych - mówi mgr kosmetolog Aleksandra Rabenda z krakowskiej Kliniki VESUNA.

Mężczyźni lubią korzystać z innowacyjnych technologii - również w dziedzinie medycyny estetycznej. Dlatego też coraz częściej wybierają zabiegi, do których wykorzystuje się zaawansowane urządzenia, np. nowoczesne lasery. Z ich pomocą można pozbyć się przebarwień, blizn i albo zamknąć naczynka.

Choć panowie są wciąż niewielkim odsetkiem pacjentów w klinikach medycyny estetycznej, ciągle zwiększa się liczba tych, którzy chętnie korzystają z osiągnięć nauki w tej dziedzinie. Bez wątpienia dbanie o siebie, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn sprawia, że wzrasta ich pewność siebie i poprawia się samopoczucie, co może skutkować lepszym podejściem do relacji osobistych i zawodowych.

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • EWST.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X