Strona głównaUrodaNawyki anti-aging: co robić, by opóźnić starzenie się

Nawyki anti-aging: co robić, by opóźnić starzenie się

Codzienne drobne wybory i pewne stałe nawyki przekładają się na nasz wygląd i szybkość procesu starzenia się. Zobacz, na co zwrócić uwagę, by osłabić pojawianie się oznak upływu czasu.
Nawyki anti-aging: co robić, by opóźnić starzenie się

Okulary przeciwsłoneczne

Chronią oczy przed promieniowanie słonecznym, które znacząco nas postarza. Nie tylko oczy zresztą, bo także skórę wokół nich, a jest ona bardzo cienka i szybko pojawiają się na niej zmarszczki. To właśnie przy kącikach oczu powstają tzw. kurze łapki, którym sprzyja mrużenie oczu przed światłem Słońca. Warto pamietać o z ochroną UVA i UVB.

Stan uzębienia

Zęby to jeden z głównych elementów, który odpowiada za nasz wygląd. Nie tylko braki uzębienia nas postarzają, ale także jego pożółkły odcień. Pamiętaj, że kawa i herbata łatwo pozostawiają plamy na zębach, z kolei słodkie napoje powodują erozję szkliwa, przez co zęby stają się bardziej podatne na odbarwienia.

Szyja i kark

Także ujawniają nasz metrykalny wiek. Tymczasem, chociaż często pamiętamy o posmarowaniu kremem z filtrami przeciwsłonecznymi twarzy, czy pleców, rzadziej z taką samą dbałością traktujemy szyję. Te okolice natomiast również odznaczają się cienką skórą, która szybciej wiotczeje i . Nie pomaga również ciągłe wpatrywanie się w ekran telefonu - ciągle pochylona pozycja skutkuje zjawiskiem nazwanym „tech-neck", czyli tworzeniem się poprzecznych na szyi oraz powstawaniem drugiego podbródka.

Ubiór

Bez względu na sam proces starzenia się, duże znaczenie dla naszego wygladu mają nasze stroje. Garsonka to może i bezpieczny, klasyczny wybór, ale kojarzy się z sędziwą babcią. Dżinsy i adidasy odmłodzą każdą siedemdziesięciolatkę.

Prysznic

Nie namawiamy oczywiście do rezygnacji z mycia się, ale przestrzegamy przed zbyt częstym chodzeniem pod prysznic, bo to bardzo wysusza skórę, sprzyjając szybszemu tworzeniu się zmarszczek. Szczególnie gorący prysznic czy kąpiel nie są korzystne dla wyglądu skóry.

Sen

Na szybkość procesu starzenia się ma nie tylko długość - jego niedobory sprzyjają postarzonemu wyglądowi - ale też pozycja, w jakiej śpimy. Przyciskanie twarzy do poduszki skutkuje śladami na twarzy, które utrzymują się przez jakiś czas w ciągu dnia. Najlepiej jest spać na plecach.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Aktywni 50+
  • Pola Nadziei
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy