Strona głównaUrodaJak ukryć oznaki zmęczenia?

Jak ukryć oznaki zmęczenia?

Cienie, worki pod oczami czy szara cera – to najbardziej widoczne przejawy naszego przemęczenia. Nieprzespana noc, niewłaściwe odżywianie, życie w nieustannym stresie to główne przyczyny takiego stanu. Jak przywrócić skórze blask i pozbyć się efektu przemęczenia?
Jak ukryć oznaki zmęczenia? [fot. Ukryj zmęczenie_Teosyal] Skórze potrzeba…

Nawilżenia, regularnych peelingów i . To nic nowego, ale wciąż wiele osób zapomina, jak ważne jest picie co najmniej 1 litra niegazowanej mineralnej dziennie i złuszczanie naskórka raz na kilka dni. O czym jeszcze zapominamy w codziennej pielęgnacji? O stosowaniu maseczek! W zależności od problemu, możemy stworzyć maseczkę domową lub zdecydować się na zakup gotowego produktu w sklepie. Spośród składników naturalnych szczególnie warte polecenia są: , owoce (np. mango, awokado, banan), i śmietana, które mają działanie nawilżające i zmiękczające – poprawiające elastyczność skóry.

Dla jaśniejszego spojrzenia

W codziennej trosce o zdrowy wygląd nie można zapominać o okolicy oczu. Tu, jak nigdzie indziej, widać wszelkie symptomy przemęczenia organizmu. Powód – bardzo delikatna, cienka skóra, która dodatkowo, wraz z wiekiem, jest narażona na zanik okołooczodołowej tkanki tłuszczowej. Aby rozjaśnić skórę pod oczami, poleca się stosować kremy zawierające witaminę C czy np. escynę – substancje o silnie rozjaśniającym działaniu. Pożądany efekt przyniosą również okłady z ogórka czy, dedykowane tej okolicy, zabiegi medycyny estetycznej. – Jednym z popularniejszych zabiegów dedykowanych tej okolicy jest TEOSYAL Redensity II, którego celem jest zniwelowanie cieni pod oczami, wypełnienie doliny łez, fałd, a także likwidacja niewielkich obrzęków powiek – wyjaśnia dr n. med. Michał Sobjanek. – Pacjenci boją się czasem, że zabieg wykonany w okolicy oka będzie bolesny, jednak wcale nie musi taki być. Bólowi podczas iniekcji zapobiega zawarta w żelu lidokaina, której zadaniem jest ograniczenie bolesności do minimum. Dzięki niej zabiegowi towarzyszy jedynie niewielki dyskomfort, związany z wprowadzeniem substancji, w tym przypadku kwasu hialuronowego, pod mięsień. A efekty? Utrzymują się nawet do 12 miesięcy – dodaje ekspert.

Zdrowszy naskórek

Jak mało efektowna skorupa – tak wygląda nasz naskórek, gdy szczędzimy mu . Nasza skóra regeneruje się średnio co 28 dni. Jednak proces ten może zostać zaburzony z przyczyn niezależnych od nas: środowiskowych bądź chorobowych. Wówczas martwe komórki, które zalegają na powierzchni twarzy, nie podlegają samoistnemu złuszczeniu. Pozostają w tym samym miejscu, co dotąd, uniemożliwiając „nowemu” naskórkowi „przebicie się” na powierzchnię. W efekcie skóra wygląda na zgrubiałą, pokrytą nieprzyjemną w dotyku skorupą, jest szara i pozbawiona blasku. Ratunkiem są toniki, peelingi oraz maseczki złuszczające, które należy stosować raz lub dwa razy w tygodniu. Złuszczanie to podstawa pięknej cery – w zależności od jej typu, możemy zastosować peeling drobnoziarnisty (cery tłusta, mieszana i normalna) lub enzymatyczny, czyli złuszczający skórę pod wpływem działania enzymów roślinnych (cery naczynkowa, wrażliwa, sucha). W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto skontaktować się z lekarzem dermatologiem.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • EWST.pl
  • Aktywni 50+
  • Oferty pracy