Strona głównaUrodaBlizny? To już nie problem

Blizny? To już nie problem

Pojawiają się na skórze w wyniku operacji, wypadków czy przebytej choroby. Blizny, bo o nich mowa, mogą wywoływać nasz dyskomfort bez względu na płeć czy wiek. Zwykle z biegiem czasu niektóre blizny bledną, a są i takie, które bywają powodem niskiej samooceny. Są jednak metody, które pozwalają pozbyć się tych niechcianych pamiątek.
Blizny? To już nie problem [fot. Blizny] Nieważne czy jest to mała na ręce czy zmiany potrądzikowe na – blizny potrafią mocno wpłynąć na jakość naszego życia i samopoczucie. Co możemy zrobić, aby to zmienić? Przedstawiamy kilka naturalnych sposobów, które warto przetestować:

Olej z drzewa herbacianego

Ten ceniony ze względu na działanie lecznicze olejek sporządza się z liści . Dzięki właściwościom przeciwgrzybicznym, antybakteryjnym i antywirusowym przyśpiesza gojenie się ran i zapobiega powstawaniu blizn. Najlepiej aplikować go punktowo lub dodać do kremu, który stosujemy na co dzień. Stosowany regularnie może nie tylko pomóc zniwelować blizny, ale również wygładzić i zregenerować skórę.

Aloes

wykorzystywany jest w wielu kosmetykach, ale nie wszyscy wiemy, że działa również na blizny. Sok z tej rośliny świetnie naprawia różnego rodzaju uszkodzenia skóry. Wnika bowiem w jej głębokie warstwy, przyśpieszając odnowę naskórka. Jak go stosować? Skuteczny będzie zarówno tonik zakupiony w aptece, jak i sok z liścia rośliny hodowanej w domu.

Sok z liści mięty, ogórka lub cytryny

Działanie rozjaśniające i delikatnie ściągające może mieć też sok z liści mięty, czy ogórka. Wystarczy natrzeć nimi zmiany na skórze i spłukać po kilkunastu minutach. Metoda ta sprawdzi się jednak głównie w przypadku niewielkich i stosunkowo świeżych blizn.

Ekologiczny zabieg

Co ciekawe, naturalne sposoby walki z bliznami to nie tylko domowe kuracje wykorzystujące olejki i soki. Niektóre zabiegi z zakresu medycyny estetycznej również można nazwać naturalnymi i ekologicznymi. Należy do nich Scarlet RF, zabieg bazujący na naturalnych procesach naprawczych organizmu (nie wiąże się z wprowadzaniem żadnych syntetycznych substancji). Jego skuteczność oparta jest na wykorzystaniu mocy zdrowej rezerwy tkanki otaczającej leczoną strefę, której odpowiednie pobudzenie ułatwia oraz przyśpiesza proces regeneracji i gojenia. Podczas zabiegu fale wprowadzane są w skórę właściwą oraz w tkankę podskórną i generują w niej ciepło, zapewniając maksymalne efekty i bezpieczeństwo. W rezultacie komórki odpowiedzialne za syntezę kolagenu zostają pobudzone, co poprawia strukturę, elastyczność i jędrność skóry oraz naprawia ewentualne uszkodzenia. Efekty widoczne są już po jednym zabiegu (spłycenie i zmniejszenie widoczności blizn i przebarwień), ale w wypadku poważniejszych zmian warto zabieg powtórzyć.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • EWST.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Oferty pracy